Skip to content

Wybuch toksycznej encefalopatii spowodowanej spożywaniem małży zanieczyszczonych kwasem domikowym ad 7

1 rok ago

544 words

Ekstrakty N. pungens z ujścia Cardigan związane z 105 ze 107 przypadków spowodowały charakterystyczny syndrom drapania tylnych kończyn po wstrzyknięciu myszom; ekstrakty te również zawierały wysokie stężenia kwasu domiowego Ekstrakty z wodorostów zawierających kwas domonowy są stosowane jako środek askaridobójczy w Japonii przez wiele lat, 20 jednak w literaturze medycznej nie opisano żadnych widocznych szkodliwych skutków. Dawka (20 mg) kwasu domiowego spożytego w japońskich ekstraktach z wodorostów zmierzona w jednym badaniu21 była znacznie niższa niż szacowane 290 mg spożywane przez dwóch ciężko chorych pacjentów w tym wybuchu.
Kilka czynników wiązało się z utratą pamięci i hospitalizacją w naszym badaniu: płeć męska, starszy wiek i ilość zużytego kwasu domiowego. W odniesieniu do płci, prawdopodobnie tylko poważniej dotknięci mężczyźni konsultowali się z lekarzami lub zgłosili swoją chorobę do badanych departamentów zdrowia. Wszyscy ciężko chorzy pacjenci w wieku poniżej 65 lat mieli wcześniej istniejące choroby, w tym cukrzycę, przewlekłą chorobę nerek i nadciśnienie tętnicze z historią przejściowych ataków niedokrwiennych. Słaba czynność nerek może być częstym czynnikiem predysponującym. Może to również być podstawą relacji między ciężkością choroby a rosnącym wiekiem. W 10 przypadkach, w których zainicjowane małże były dostępne do analizy ilościowej, zwiększający się poziom kwasu domiowego wiązał się ze wzrastającym nasileniem choroby.
Nasze badanie ma kilka ograniczeń. Podobnie jak w przypadku innych wybuchowych wybuchów o istotnym znaczeniu dla zdrowia publicznego, zdecydowaliśmy się nie podejmować badań analitycznych, aby potwierdzić naszą pierwotną hipotezę – że małże były źródłem obserwowanych chorób. Niezwykła natura choroby, fakt, że przypadki miały miejsce w różnych regionach i że pacjenci nie dzielili się żadnymi ekspozycjami innymi niż spożywanie małży, i przekonali nas o tym wyniki testów ekstraktów małży za pomocą mysiej próby biologicznej. W związku z tym zdecydowaliśmy się podjąć natychmiastowe środki kontroli i zbadać mechanizm, za pomocą którego omułki wywoływały omułki. W tym kontekście badanie przypadków i śledzenie źródeł małży nie mogło zostać zakończone w rygorystyczny sposób dla wszystkich zgłoszeń choroby.
107 przypadków prawdopodobnie stanowi niedocenianą prawdziwą liczbę osób dotkniętych chorobą, szczególnie tych z jedynie objawami żołądkowo-jelitowymi. Aby zapewnić dokładniejszą charakterystykę tej choroby, wyeliminowaliśmy zgłoszenia, które nie spełniały definicji przypadku z powodu niedostatecznej informacji na temat objawów, czasu wystąpienia lub źródła małży. Ponadto prawdopodobnie nie wszystkie przypadki zostały zgłoszone.
Kilka czynników wpływało na charakterystykę objawów u pacjentów. W naszej analizie kwestionariuszy z Quebecu uznaliśmy, że objawy nie wystąpiły, jeśli nie zostały specjalnie odliczone; mogło to doprowadzić do niedoszacowania częstości niektórych objawów. Ponieważ w kwestionariuszu uwzględniono tylko wybrane objawy, nie można było określić ilościowo innych objawów.
Prawdziwy okres inkubacji jest prawdopodobnie nieco dłuższy niż wskazują nasze dane, ponieważ dla większej specyficzności nasza definicja przypadku wyeliminowała przypadki, w których początek objawów żołądkowo-jelitowych był dłuższy niż 24 godziny po spożyciu małży
[więcej w: edugaleria, tarcza międzykręgowa, nerwobóle żołądka ]

0 thoughts on “Wybuch toksycznej encefalopatii spowodowanej spożywaniem małży zanieczyszczonych kwasem domikowym ad 7”