Skip to content

sokółka dentysta czesc 4

1 rok ago

418 words

Obecność interakcji statystycznej oceniano w modelu Coxa, który obejmował kategorię rasową, losowo przypisane leczenie i mnożnikowy termin interakcji (dla interakcji między leczeniem a rasą). Szacunki dotyczące względnego ryzyka i 95-procentowych przedziałów ufności uzyskano z modeli Cox. Dwustronne wartości P mniejsze niż 0,05 uważano za wskazujące na istotność statystyczną. Wyniki
Pasujący
W sumie 1196 białych pacjentów, 580 (48,5 procent) z nich włączono do badania profilaktyki SOLVD, a 616 (51,5 procent) z nich włączono do próby leczenia SOLVD, porównywano z 800 czarnymi pacjentami (404 [50,5 procent]). i odpowiednio 396 [49,5 procent]). Odsetek czarnych pacjentów i dopasowanych białych pacjentów był podobny w obu badaniach (P = 0,38). Do każdej z 579, 72, 67 i 68 pacjentów rasy czarnej było 1, 2, 3 lub 4 dopasowane białe pacjenci; pozostałych 14 czarnych pacjentów nie dało się dopasować.
Charakterystyka
Tabela 1. Tabela 1. Podstawowa charakterystyka pacjentów. Zgodnie z poprzednio opisanymi różnicami pomiędzy ogólnymi populacjami czarnych i białych pacjentów w SOLVD13, czarni pacjenci w analizie byli średnio młodsi, średnio, niż dobrani biali pacjenci i mieli wyższe średnie rozkurczowe ciśnienie krwi. Czarni pacjenci częściej zgłaszali cierpienia finansowe w ciągu 12 miesięcy przed przyjęciem do szpitala i rzadziej chodzili do college u niż do dopasowanych białych pacjentów. Występowały również różnice między pacjentami rasy czarnej a pacjentami z białymi pasami w odniesieniu do historii choroby i przyjmowania leków w punkcie wyjściowym (Tabela 1). Dopasowani biali pacjenci mieli charakterystykę linii podstawowej i stopień zaawansowania choroby, które były bardziej podobne do tych u czarnych pacjentów niż ogólna grupa białych pacjentów. Konkretnie, odsetek kobiet, odsetek w każdej klasie czynnościowej NYHA i średnia frakcja wyrzutowa lewej komory były podobne u pacjentów rasy czarnej i dopasowanych białych pacjentów, ale nie u pacjentów rasy czarnej i ogólnej grupy pacjentów białych (Tabela 1) .
Średnia końcowa dawka badanego leku była podobna u pacjentów rasy czarnej i dopasowanych białych (odpowiednio 14,5 . 6,8 i 15,0 . 6,9 mg na dzień, P = 0,25). W 389 z 800 czarnych pacjentów (48,6 procent) i 750 z 1196 dopasowanych białych pacjentów (62,7 procent), pomiary ciśnienia krwi były dostępne na linii podstawowej i rok po rozpoczęciu terapii. Po roku, czarni pacjenci losowo przydzieleni do otrzymywania enalaprylu nie mieli znaczącego zmniejszenia wartości wyjściowej ani w skurczowym ciśnieniu krwi (spadek o 1,7 . 20,3 mm Hg, P = 0,25), ani rozkurczowego ciśnienia krwi (spadek o 0,5 . 17,8 mm Hg, P = 0,58). Natomiast dobrani biali pacjenci losowo przydzieleni do enalaprylu mieli znaczące zmniejszenie zarówno skurczowego ciśnienia krwi (spadek 5,0 . 17,1 mm Hg, P <0,001) i rozkurczowego ciśnienia krwi (spadek o 3,6 . 10,6 mm Hg, P <0,001 ) podczas tego okresu. Wśród pacjentów losowo przydzielonych do grupy placebo zarówno u pacjentów rasy czarnej, jak i pacjentów rasy białej z dopasowaniem stwierdzono istotny wzrost skurczowego ciśnienia krwi (3,0 . 19,8 mm Hg [P = 0,04] i 2,4 . 15,7 mm Hg [P = 0,002], ale brak istotnych zmian w rozkurczowym ciśnieniu krwi (wzrost o 0,6 . 11,9 mm Hg [P = 0,48] i 0,1 . 10,7 mm Hg [P = 0,92], odpowiednio po roku w porównaniu z linią podstawową.
Wyniki
Tabela 2
[hasła pokrewne: przyczyny białkomoczu, kryształki kwasu moczowego w moczu, zadzierzgnięcie napletka ]
[więcej w: edugaleria, olx kuj pom, szwajcarski system opieki zdrowotnej ]

0 thoughts on “sokółka dentysta czesc 4”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: stomatolog ochota warszawa[…]