Skip to content

sokółka dentysta cd

1 rok ago

553 words

Łącznie 800 uczestników (404 [50,5 procent] w badaniu prewencyjnym i 396 [49,5 procent] w próbie leczenia) zakwalifikowało się jako czarne. Kolejnych 5719 uczestników zakwalifikowało się jako białe, dzięki czemu mogli się dopasować do jednego z 800 czarnych uczestników. Pasujący
Ze względu na trudność w ustaleniu, czy różnice rasowe w wynikach można przypisać rasie lub innym czynnikom, 10,13 pacjentów dobrano zgodnie z ważnymi zmiennymi prognostycznymi, aby umożliwić dokładną ocenę odpowiedzi na enalapryl u pacjentów rasy czarnej w porównaniu z białymi pacjenci. Maksymalnie czterech białych pacjentów zostało dopasowanych do każdego czarnego pacjenta w celu zwiększenia mocy statystycznej. 14 Pacjenci zostali dobrani zgodnie z testem (udział w próbie zapobiegania lub w próbie leczenia), dokładna wartość frakcji wyrzutowej lewej komory, losowo przypisana terapia (enalapryl lub placebo), płeć i wiek (<60, 60 do 67 lub> 67 lat). Dopasowanie przeprowadzono w sposób zautomatyzowany, niezależnie od wyniku, za pomocą oprogramowania Stata (wydanie 6.0, Stata, College Station, Tex.).
Zmienne
Wiek, ciśnienie krwi i frakcję wyrzutową lewej komory oceniano jako zmienne ciągłe. Losowo przypisaną terapię (enalapryl lub placebo), jak również płeć, obecność lub brak trudności finansowych w ciągu 12 miesięcy przed przyjęciem do SOLVD oraz przyczynę dysfunkcji lewej komory (niedokrwienną lub inną) oceniono jako zmienne dychotomiczne, podobnie jak inne cechy podstawowe, w tym stosowanie leków na linii podstawowej. Zmienne wskaźnikowe zostały użyte w ocenie klasy funkcjonalnej NYHA (klasa II w stosunku do klasy I i klasy III lub IV w porównaniu z klasą I) oraz najwyższego poziomu wykształcenia (szkoła średnia vs. szkoła elementarna i szkoła wyższa lub wyższa w stosunku do elementarnej) .
Punkty końcowe
Zgony z jakiejkolwiek przyczyny i hospitalizacji z powodu niewydolności serca zostały prospektywnie zarejestrowane dla wszystkich uczestników. Przyczyny zgonu zostały ocenione w sposób zaślepiony i sklasyfikowane przez badaczy w każdym ośrodku jako pogorszenie niewydolności serca (z arytmią lub bez niej), arytmia bez poprzedzającej niewydolności serca, inna przyczyna sercowo-naczyniowa lub przyczyna bez krążenia. Do celów niniejszej analizy, zgony z powodu awarii pompy obejmowały te, które zostały sklasyfikowane jako spowodowane pogorszeniem niewydolności serca (z arytmią lub bez arytmii), a zgony z powodu arytmii obejmowały te, które przypisano arytmii bez pogarszania się niewydolności serca. Ponieważ złożony punkt końcowy zgonu z jakiejkolwiek przyczyny lub hospitalizacji z powodu niewydolności serca jest uważany za ważny i solidny wskaźnik skuteczności terapeutycznej u pacjentów z niewydolnością serca, jako punkt końcowy w tej analizie stosowano 7,15 i jego składniki.
Analiza statystyczna
Cechy oceniane jako zmienne ciągłe przedstawiono jako średnie . SD. Porównania parami przeprowadzono za pomocą testu chi-kwadrat lub testu t. Całkowite wskaźniki zapadalności zostały porównane za pomocą testu log-rank. Szacunki dotyczące związku enalaprilu z wynikami oceniano za pomocą analizy proporcjonalnego hazardu Cox.16 Dodatkowe modele Coxa, które obejmowały wiek, poziom wykształcenia, obecność lub brak trudności finansowych, klasę funkcjonalną NYHA, przyczynę dysfunkcji lewej komory, obecność lub brak historii nadciśnienia tętniczego, obecność lub brak historii cukrzycy i stosowanie lub brak użycia beta-blokerów na linii podstawowej, zostały wykorzystane do oceny niezależnego związku leczenia enalaprylem z wynikiem
[więcej w: choroba verneuila, żołądek wielokomorowy, brodawka nerkowa ]
[przypisy: masa krytyczna fizyka, związki purynowe, złamanie wyrostka poprzecznego ]

0 thoughts on “sokółka dentysta cd”