Skip to content

sokółka dentysta ad 7

1 rok ago

722 words

Ponadto, w niedawno zakończonym Beta-Blocker Evaluation of Survival Trial, stwierdzono, że pacjenci z niewydolnością serca, którzy byli biały, ale nie ci, którzy byli czarni, mieli dowody korzyści z terapii beta-blokerami.11 Te próby podniosły niepokojąca możliwość, że czarni pacjenci z niewydolnością serca mogą nie korzystać z powszechnie stosowanych dawek obecnie zalecanych terapii w takim samym zakresie, jak pacjenci w wieku podeszłym. Mniejsza odpowiedź na inhibitory ACE u czarnych pacjentów w porównaniu z białymi pacjentami nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę wcześniejsze dane kliniczne i eksperymentalne. Wykazano, że u czarnych pacjentów z nadciśnieniem tętniczym obserwuje się mniejsze obniżenie ciśnienia krwi niż u białych pacjentów przyjmujących podobne dawki inhibitorów ACE17 i beta-blokerów.18 Ta różnica w odpowiedzi została wcześniej przypisana niższej aktywności reninowej osocza u pacjentów rasy czarnej. 19,20 Chociaż mechanizm reniny może przyczyniać się do odpowiedzi na inhibitory ACE, aktywność reniny nie służyła jako przydatny wskaźnik długotrwałych skutków leczenia inhibitorem ACE u pacjentów z nadciśnieniem21-23 lub z niewydolnością serca. dowody sugerują, że długoterminowe korzyści wynikające z hamowania ACE mogą być związane z czynnikami innymi niż zmniejszenie krążenia angiotensyny.25 Hamowanie ACE prowadzi do zwiększenia aktywności kininy, która może wywierać korzystny długoterminowy wpływ na serce poprzez endogenne uwalnianie tlenku azotu. 26 Wiadomo, że bioaktywność endogennego tlenku azotu jest mniejsza u czarnych niż u białych, być może z powodu większego stresu oksydacyjnego u czarnych. 27,28 Zatem różnica w odpowiedzi na inhibitory ACE między czarnymi i białymi pacjentami może być związana z mechanizmami innymi niż różnice w aktywności reninowej osocza.
W niniejszej analizie dopasowaliśmy białych pacjentów do czarnych pacjentów zgodnie z ważnymi czynnikami prognostycznymi. Jednak grupy różniły się pod innymi względami. Czarni pacjenci byli nieco młodsi, częściej zgłaszali problemy finansowe, byli mniej wykształceni, częściej mieli dysfunkcję lewej komory, która nie była związana z niedokrwieniem, i częściej mieli historię nadciśnienia lub cukrzycy niż dopasowana biel pacjenci. Chociaż zastosowano wielowymiarowe modelowanie statystyczne, grupy mogły również różnić się pod innymi względami, a żaden stopień dostosowania statystycznego nie może zapewnić całkowitej porównywalności. Możliwe jest również, że wyniki mogły wynikać z różnic między grupami pod względem zgodności, diety, monitorowania medycznego lub dostępu do opieki. Jednak częstość hospitalizacji z powodu niewydolności serca była podobna u czarnych i dopasowanych białych pacjentów, którzy zostali losowo przydzieleni do grupy otrzymującej placebo, co sugeruje, że zmniejszona odpowiedź na enalapryl przyczyniła się do gorszego wyniku u pacjentów rasy czarnej. Możliwe jest również, że badana dawka enalaprilu (maksymalnie 20 mg na dobę) była niewystarczająca do zmiany wyniku u czarnych uczestników. Wreszcie, należy uznać, że kategoryzacja rasowa jest jedynie zastępczym wskaźnikiem dla czynników genetycznych lub innych czynników odpowiedzialnych za indywidualne reakcje na terapię. Rzeczywiście, mieszanie rasowe powoduje, że różnice genetyczne są problematyczne, a wszelkie zidentyfikowane różnice z pewnością nie będą miały zastosowania do wszystkich członków każdej stratyfikowanej grupy.
Analiza ta, w połączeniu z innymi aktualnymi danymi z badań klinicznych, sugeruje, że ogólna populacja czarnych pacjentów z niewydolnością serca może być niewystarczająca dzięki obecnym zaleceniom terapeutycznym Fakt, że zakrojone na szeroką skalę próby leczenia niewydolności serca zostały przeprowadzone w przeważającej części populacji białej, ograniczył zdolność społeczności medycznej do oceny skuteczności obecnych terapii u pacjentów rasy czarnej. Dlatego wydaje się, że uzasadnione są badania kliniczne u pacjentów rasy czarnej, opracowane prospektywnie w celu oceny odpowiedzi terapeutycznych. Niemniej jednak, na podstawie dostępnych danych fizjologicznych, farmakologicznych i klinicznych wydaje się, że właściwe jest rozważenie aktualnych zaleceń terapeutycznych dotyczących białych pacjentów, ale niekoniecznie pacjentów rasy czarnej. Obserwacja V-HeFT I wykazała, że połączenie diazotanu izosorbidu i hydralazyny, donora tlenku azotu, przynosi większą korzyść pacjentom rasy czarnej niż pacjentom rasy białej12, co dodatkowo podkreśla ideę, że zalecenia terapeutyczne mogą wymagać dostosowania zgodnie z pochodzeniem rasowym.
[patrz też: krwiak zaotrzewnowy, ropień opadowy, brodawka nerkowa ]
[patrz też: kryształy kwasu moczowego w moczu, tarcza międzykręgowa, kryształki kwasu moczowego w moczu ]

0 thoughts on “sokółka dentysta ad 7”