Skip to content

sokółka dentysta ad 5

1 rok ago

173 words

Wyniki wśród czarnych pacjentów w porównaniu z dopasowanymi białymi pacjentami. Ogólnie rzecz biorąc, większość zgonów zaliczono do kategorii sercowych (tabela 2). Tempo zgonu było wyższe wśród czarnych pacjentów niż wśród dopasowanych białych pacjentów; różnicę tę można w dużej mierze przypisać różnicy między grupami pod względem liczby zgonów z powodu postępującej niewydolności pompy. Częstość hospitalizacji z powodu niewydolności serca była również wyższa wśród czarnych pacjentów niż wśród dopasowanych białych pacjentów. Częstotliwość zgonów z powodu arytmii, innych przyczyn sercowych i przyczyn pozakardowych była podobna w obu grupach. Rysunek 1. Rycina 1. Wskaźnik zgonów z jakiejkolwiek przyczyny (górny panel) i hospitalizacji z powodu niewydolności serca (dolny panel) wśród czarnych pacjentów i dopasowanych białych pacjentów losowo przydzielonych do preparatu Enalapril lub placebo. Częstość hospitalizacji z powodu niewydolności serca wśród czarnych pacjentów przypisanych do enalaprylu była istotnie wyższa niż wśród pacjentów rasy białej skojarzonych z enalaprylem (p <0,001 według dokładnego testu Fishera). Śmiertelność była podobna wśród pacjentów rasy czarnej i dopasowanych białych pacjentów, niezależnie od leczenia.
Wśród pacjentów losowo przydzielonych do enalaprylu, czarni pacjenci mieli 7,9 więcej hospitalizacji na 100 osobo-lat obserwacji (95% przedział ufności, 5,3 do 10,6) niż dobrani pacjenci (P <0,001 według dokładnego testu Fishera) (Ryc. 1) . W przeciwieństwie do tego, czarni pacjenci i dopasowani biali pacjenci losowo przydzieleni do placebo mieli podobne tempo hospitalizacji z powodu niewydolności serca (2,8 więcej hospitalizacji na 100 pacjento-lat [95 procent przedziału ufności, 0,1 mniej do 10,6 więcej] wśród czarnych pacjentów, P = 0,06 przez Dokładny test Fishera). Śmiertelność była podobna wśród czarnych pacjentów i dopasowanych białych pacjentów niezależnie od przydzielonego leczenia (ryc. 1).
Stowarzyszenie Enalapril z Rezultatem
Tabela 3. Tabela 3. Wyniki wśród czarnych i dopasowanych białych pacjentów przydzielonych do leczenia produktem Enalapril w porównaniu z placebo. Ryzyko hospitalizacji z powodu niewydolności serca różniło się istotnie pomiędzy czarnymi pacjentami a dopasowanymi białymi pacjentami przypisanymi do leczenia enalaprylem (P = 0,005). W przypadku hospitalizacji z powodu niewydolności serca obserwowano 44-procentowe zmniejszenie (95% przedział ufności, 27- 57%) ryzyka związanego z niewydolnością serca w porównaniu z placebo wśród dopasowanych białych pacjentów, ale nie wśród pacjentów rasy czarnej (Tabela 3). Redukcja związana z enalaprylem w ryzyku hospitalizacji z powodu niewydolności serca była podobna u dopasowanych białych pacjentów uczestniczących w badaniu zapobiegawczym (47 procent, 95 procent przedziału ufności, 10 do 69 procent) i osób zapisanych w badaniu klinicznym (45 procent; 95-procentowy przedział ufności, 26 do 60%). Różnice między czarnymi pacjentami a dopasowanymi białymi pacjentami w zakresie wpływu enalaprilu na ryzyko hospitalizacji z powodu niewydolności serca nie różniły się istotnie w przypadku stratyfikacji pacjentów w zależności od obecności lub braku historii nadciśnienia tętniczego lub historii cukrzycy lub zgodnie z przyczyną dysfunkcji lewej komory. Podobne wyniki zaobserwowano po dostosowaniu tych i innych potencjalnie zakłócających zmiennych, w tym poziomu wykształcenia i obecności lub braku trudności finansowych (tabela 3)
[hasła pokrewne: anatomia krtani, przyczyny białkomoczu, pekniecie zoladka ]
[podobne: szron mocznicowy, olx chojnów, włóknik po wycięciu migdałków ]

0 thoughts on “sokółka dentysta ad 5”