Skip to content

Skuteczność szczepionki koniugatowej Salmonella typhi Vi u 2- do 5-letnich dzieci ad

1 rok ago

521 words

Szczepionki te zapewniają jedynie około 70% ochronę starszym dzieciom i dorosłym i nie chronią małych dzieci.1,14-17 Polisacharyd otoczkowy S. typhi, Vi, jest zarówno istotnym czynnikiem wirulencji, jak i ochronnym antygenem.18,19 Podobnie jak większość szczepionek polisacharydowych, szczepionka Vi nie indukuje ani ochronnego poziomu przeciwciał u małych dzieci, ani odpowiedzi przypominającej.19- 21 Aby przezwyciężyć ograniczenia zależnej od wieku i niezależnej od komórek immunogenności szczepionki, zastosowano tę samą strategię co w przypadku szczepionki polisacharydowej typu b Haemophilus influenzae typu b.22,23 Vi wiązano z nietoksycznym białkiem rekombinowanym, które jest antygenowe. identyczny z egzotoksyną A Pseudomonas aeruginosa (rEPA) .24-28 W początkowych próbach uzyskany koniugat (Vi-rEPA) zarówno zwiększał immunogenność Vi, jak i nadawał jej właściwości zależne od limfocytów T.27,28 Vi-rEPA wywoływała zwiększenie dawki odpowiedź u dzieci w wieku od 2 do 4 lat, u których poziom przeciwciał IgG Vi był w przybliżeniu trzy razy wyższy niż w przypadku Vi u dzieci w wieku od 5 do 14 lat.28 Żadne z zaszczepionych dzieci nie miało temperatury wyższej niż 38,5 ° C lub obszar obrzęku o średnicy większej niż 2,5 cm po wstrzyknięciu. Na podstawie tych wyników zainicjowaliśmy podwójnie ślepe, randomizowane badanie w celu określenia skuteczności Vi-rEPA u wietnamskich dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat – grupy wiekowej, dla której nie ma jeszcze skutecznej szczepionki na dur brzuszny.
Metody
Projekt badania
Protokół badania został zatwierdzony przez komisje przeglądowe Instytutu Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka w USA, National Institutes of Health, Ministerstwa Zdrowia w Wietnamie oraz Centrum Badań Biologicznych i Badań US Food and Drug Administration, a badanie zostało opatrzone numerem ubezpieczenia pojedynczego projektu przez Biuro Ochrony Naukowo-Badawczej Departamentu Zdrowia USA i Usług dla Ludzi.
W listopadzie 1997 r. Spis ludności 16 gmin w dystrykcie Cao Lânh prowincji Dong Thap w delcie Mekongu w Wietnamie zidentyfikował 14 285 dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. Prawie wszystkie gospodarstwa domowe w tym powiecie polegają na rzekach i deszczu jako źródłach wody. Około 95 procent mieszkańców powiatu zajmuje się działalnością rolniczą. Dzielnica Cao Lânh jest obsługiwana przez Szpitala Prowincjonalnego Dong Thap, a każda gmina (licząca od 5000 do 20 000 mieszkańców) ma centrum zdrowia z lekarzem, lekarzami asystującymi, pielęgniarkami i około 20 pracownikami służby zdrowia.
Zapisy dzieci
Świadoma zgoda na zapisanie 13 776 dzieci (96,4% dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat w okręgu) uzyskano od rodziców lub opiekunów podczas spotkań grupowych lub wizyt domowych prowadzonych przez pracowników służby zdrowia. Dzieci z chorobami wymagającymi stałej opieki medycznej zostały wykluczone. Unikalny siedmiocyfrowy numer identyfikacyjny został przypisany do każdego zarejestrowanego dziecka.
Szczepionka
Vi-rEPA przygotowano z Vi (część 126A, Aventis Pasteur, Lyons, Francja) i rEPA i scharakteryzowano jak opisano poprzednio.27-29 Każda dawka koniugatu Vi-rEPA zawierała 22,5 .g Vi i 22 .g rEPA w 0,5 ml sól fizjologiczna buforowana fosforanem zawierająca 0,01 procent timerosalu; jego wygląd był nie do odróżnienia od roztworu soli fizjologicznej placebo
[patrz też: krwiak zaotrzewnowy, edugaleria, ropień opadowy ]
[podobne: edugaleria, olx kuj pom, szwajcarski system opieki zdrowotnej ]

0 thoughts on “Skuteczność szczepionki koniugatowej Salmonella typhi Vi u 2- do 5-letnich dzieci ad”