Skip to content

Ryzyko narażenia personelu chirurgicznego na krew pacjenta podczas operacji w Szpitalu Ogólnym w San Francisco ad 9

1 rok ago

278 words

HBV, inne wirusy przenoszone przez krew, aw rzadkich przypadkach wirus HIV może być przenoszony przez niewielkie przerwy w powłoce, które mogą nie zostać rozpoznane przez pracownika służby zdrowia. Możliwość przedłużonego kontaktu ze skórą podczas długich zabiegów chirurgicznych może również zwiększyć szansę na transmisję. Wśród personelu chirurgicznego stosowanie osłon twarzy, wodoodpornych fartuchów i wodoodpornych butów mogło zapobiec ponad połowie zaobserwowanych epizodów narażenia skóry na działanie miejsc innych niż ręka. Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez nagrodę (R88SF153) z ogólnokrajowego programu badań nad AIDS w Kalifornii oraz przez Centrum Badań Klinicznych AIDS Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco.
Prezentowane w formie abstrakcyjnej na V Międzynarodowej Konferencji na temat AIDS, Montreal, 4-9 czerwca 1989 r .; oraz 29. Kongres Interscience on Antimicrobials and Chemotherapy, Houston, 17-20 września 1989 r.
Jesteśmy wdzięczni Dr. Nicholasowi Smedirie za jego wkład w narzędzie do gromadzenia danych; panu Gunnardowi Modinowi, dr Peterowi Bacchettiemu i panu Kjeldowi Molvigowi za wsparcie statystyczne i techniczne; dr Andrew Mossowi, dr Johnowi Millsowi, dr Henry F. Chambers i dr Merle A. Sande za pomocne recenzje i zachętę; i najważniejsze, dla Nayda Ramiro i krążących pielęgniarek i personelu chirurgicznego w Szpitalu Ogólnym w San Francisco, którzy hojnie przyczynili się do tego, aby ich praca była możliwa.
Author Affiliations
Z Departamentów Medycyny (JLG, CL, AB) i Surgery (AT, WPS), University of California, San Francisco; i Szpital Ogólny w San Francisco. Prośba o ponowne przesłanie do Dr. Gerberdinga w Medical Service, 5H-22, San Francisco General Hospital, 1001 Potrero Ave., San Francisco, CA 94110.

[hasła pokrewne: olx kuj pom, złamanie wyrostka poprzecznego, szron mocznicowy ]

0 thoughts on “Ryzyko narażenia personelu chirurgicznego na krew pacjenta podczas operacji w Szpitalu Ogólnym w San Francisco ad 9”