Skip to content

Ryzyko narażenia personelu chirurgicznego na krew pacjenta podczas operacji w Szpitalu Ogólnym w San Francisco ad 5

1 rok ago

490 words

U 5 procent (8 z 150) pacjentów, u których stwierdzono niskie ryzyko zakażenia wirusem HIV, których zapisy poddano przeglądowi, obecność ryzykownych zachowań lub dowodów zakażenia HIV została wyraźnie udokumentowana na wykresie przed zabiegiem chirurgicznym. Kiedy ekstrapolowaliśmy na te dane, 23,6 procent z 1307 pacjentów chirurgicznych zostało oszacowanych jako zakażonych lub wysokiego ryzyka zakażenia HIV. Sprawdzanie poprawności
Chirurgiczna subspecjalność, rodzaj procedury i pilność procedur zawartych w próbce walidacyjnej były podobne do tych w większej próbie obserwacyjnej, z tym wyjątkiem, że pacjenci z niskim ryzykiem HIV byli celowo nadreprezentowani (aby ocenić stopień, w jakim zaniżone wyniki mogą mieć obciążone szybkością ekspozycji dla procedur, które przeszli ci pacjenci). Przypadkowe ekspozycje (jedna igła, dwie skóry) odnotowano w 6 procentach procedur obserwowanych przez badaczy (3 z 50, 95 procent przedziału ufności, 5,2 do 14,5 procent). Szybkość ekspozycji określona w badaniu walidacyjnym (25 na 1000 godzin operacji) była podobna do tej uzyskanej przez krążące pielęgniarki (38 na 1000 godzin chirurgicznych). Wskaźnik narażenia na 44 procedury o niskim ryzyku HIV, które obserwowali badacze, został porównany z tymi w odpowiednich procedurach obserwowanych przez krążące pielęgniarki, i nie stwierdzono żadnych różnic sugerujących zaniżanie wyników w przypadku wskaźnika narażenia (6,8 vs. 6,1 procent, odpowiednio) lub wskaźnik ekspozycji (25 vs. 39 ekspozycji na 1000 godzin chirurgicznych).
Rękawiczki
Tabela 3. Tabela 3. Wskaźniki perforacji w 960 rękawicach chirurgicznych * Podwójne rękawice wydają się być rutynową praktyką wśród większości personelu chirurgicznego w Szpitalu Ogólnym w San Francisco. Dziewięćdziesiąt cztery procent pielęgniarek, 90 procent oficerów domowych i 76 procent chirurgów obserwowanych podczas badania walidacyjnego było dwuramiennych (lub potrójnych rękawiczek) do całej procedury, chociaż krążące pielęgniarki były rzadko w rękawiczkach kiedykolwiek. Personel w podwójnej rękawiczce często zmieniał zewnętrzne rękawiczki bez zmiany wewnętrznych rękawic. Aby oszacować wpływ podwójnych rękawiczek na zapobieganie łzom lub przekłuciem, porównywano częstość perforacji (liczba perforacji na 100 rękawic) w przypadku 80 rękawiczek noszonych pojedynczo, 448 podwójnie zewnętrznych rękawic i 384 podwójnie wewnętrznych rękawic. (Uzyskano zbyt mało potrójnych rękawiczek, aby uzyskać sensowne dane.) Częstości perforacji rękawic pojedynczych i podwójnych zewnętrznych były identyczne (odpowiednio 17,5 i 17,4%) i były trzykrotnie wyższe niż tempo (5,5%) dla rękawiczki podwójnie wewnętrzne (tabela 3). Wewnętrzna rękawica prawdopodobnie zapobiegała ekspozycji na skórę w co najmniej 20 procentach tych perforacji, ponieważ jej zewnętrzna powierzchnia została poważnie zanieczyszczona krwią w 18 z 78 przypadków. Perforacje rozdzielono równo pomiędzy prawą i lewą ręką, a żadne miejsce perforacji nie było bardziej powszechne. Dwa procent sterylnych rękawiczek chirurgicznych (3 z 150) miało perforacje, gdy zostały zbadane natychmiast po wyjęciu z opakowania.
Rękawice podwójnie wewnętrzna i podwójna zewnętrzna zostały zbadane w zestawach w celu oszacowania częstotliwości nieraportowanych lub nierozpoznanych ekspozycji na igły
[więcej w: opaska esmarcha, szwajcarski system opieki zdrowotnej, masa krytyczna fizyka ]

0 thoughts on “Ryzyko narażenia personelu chirurgicznego na krew pacjenta podczas operacji w Szpitalu Ogólnym w San Francisco ad 5”

  1. Oprócz tego że masz problemy z tarczyca to prawdopodobnie cierpisz na tężyczkę utajona