Skip to content

Recenzja The Two-Headed Boy

1 rok ago

400 words

Wroga recenzja Berkwits (wydanie 4 stycznia) mojej książki The Two-Headed Boy i Other Medical Marvels zawiera kilka błędów i daje potencjalnym czytelnikom głęboko mylący obraz książki. Na przykład Berkwits błędnie stwierdza, że pacjent w jednym z historycznych przypadków ciężkiego opóźnienia wzrostu, Nicolas Ferry, miał progerię; prawidłowa diagnoza, jak wyraźnie zaznaczono w książce, jest osteodysplastycznym pierwotnym karłowatością.
Książka jest oparta na wielu latach oryginalnych badań, a wersje niektórych rozdziałów zostały opublikowane w recenzowanych czasopismach z historii medycyny; błędem jest zatem reprezentować go jako pozbawiony zainteresowania tej społeczności. Berkwits ignoruje wyraźne stwierdzenie we wstępie, że książka jest opisową, wielodyscyplinarną grupą esejów o historii teratologii, a nie politycznie poprawnym socjologicznym traktatem o fascynacji publiczności maniakami . Mylące jest również twierdzenie, że książka Akceptuje współczesne prowincjonalne głosy w wartości nominalnej , jak Berkwits mozolnie je wyraża. Rzucam mu wyzwanie, aby znalazł pojedynczy rozdział, w którym dyskusja medyczna nie została w pełni zaktualizowana; jest to coś, czego nie można łatwo znaleźć w tomach socjologicznych, które wydaje się lubić czytać.
J. Bondeson, MD, Ph.D.
Imperial College School of Medicine, Londyn W6 8LH, Wielka Brytania
Odniesienie1. Berkwits M. Recenzja: Dwugłowego chłopca i innych cudów natury medycznej. N Engl J Med 2001; 344: 71-72
Pełny tekstGoogle Scholar
Odpowiedź
Dr Berkwits odpowiada:
Do redaktora: Dr Bondeson pisze w swojej książce, że to, co odróżnia [Nicolasa Ferry] od ogromnej większości osób z pierwotnym mikrocefalicznym karłowatością, to jego przedwczesne starzenie się i to ze względu na podobieństwa jego zewnętrznych cech do cech osób z progerią. , Wydaje się rozsądne zasugerować, że istnieje wariant progeroidalny pierwotnego karłowatości osteodysplastycznej , którym został dotknięty. Obie diagnozy są spekulatywne, aw mojej recenzji progeria wydawało się dokładnym i bogatszym, choć mniej precyzyjnym opisem sprawy, w celu przekazania jej czytelnikom.
Nie odmawiam komentarza na temat innych punktów doktora Bondesona, z wyjątkiem tego, że jego niezaprzeczalnie oryginalne badania nie mieszczą się w standardach cogeness i stypendialnych, których Dziennik prosi swoich autorów i prawdopodobnie chciałby dla swoich czytelników. Zainteresowani mogą przeczytać książkę i sami ocenić.
Michael Berkwits, MD
University of Pennsylvania, Philadelphia, PA 19104
[hasła pokrewne: pekniecie zoladka, zwiotczenie przepony, ropień opadowy ]
[hasła pokrewne: opaska esmarcha, kikut krukenberga, zastosowanie fal elektromagnetycznych ]

0 thoughts on “Recenzja The Two-Headed Boy”