Skip to content

Rasa i reakcja na blokadę adrenergiczną z karwedylolem u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca cd

1 rok ago

234 words

W analizie zgonów dane od pacjentów poddanych przeszczepowi serca były cenzurowane w momencie przeszczepienia. Analizy dotyczące hospitalizacji zawsze uwzględniały śmierć jako najgorszy możliwy wynik, tak aby uniknąć problemu konkurującego ryzyka. Kliniczny postęp niewydolności serca został prospektywnie zdefiniowany jako pogorszenie niewydolności serca prowadzące do zgonu, hospitalizacji lub utrzymującego się wzrostu konwencjonalnych leków na niewydolność serca.20 Dla każdej zmiennej oceniano wpływ leczenia w każdej kohorcie rasowej i możliwe interakcje między rasą i leczeniem z modelem Cox. Wszystkie wartości P są dwustronne. Dane ciągłe podsumowano jako średnie . SD. Różnice między grupami rasowymi w cechach prerandomizacji i pomiarach postrandomizacyjnych oceniono pod kątem istotności za pomocą ogólnego modelu liniowego (dla zmiennych ciągłych) lub regresji logistycznej (dla zmiennych kategorialnych). Klasa funkcjonalna NYHA i oceny globalne zostały sklasyfikowane jako poprawione, niezmienione lub pogorszone. We wszystkich analizach wykorzystano ostatnią wartość uzyskaną w okresie podwójnie ślepej próby; Pacjenci, dla których wartości w planowanym czasie oceny brakowało z powodu śmierci lub wycofania z powodu pogorszenia niewydolności serca zostali przypisani najgorszej rangi dla danych zmiennych. Możliwe interakcje między rasą i leczeniem oceniano poprzez włączenie terminu interakcji w modelu Cox.
Wyniki
Charakterystyki poziomu bazowego
Tabela 1. Tabela 1. Podstawowa charakterystyka pacjentów. 217 czarnych pacjentów było średnio młodszych od 877 nieblakłych pacjentów (p <0,001) i częściej występowało nadciśnienie tętnicze lub nadciśnienie w wywiadzie (P <0,001), ale rzadziej chorowali oni na chorobę niedokrwienną serca niż nonblacks (P <0,001) (tabela 1). Te różnice w charakterystyce linii podstawowej są zgodne z tymi opisanymi w innych badaniach.3-5
Spośród 217 czarnych pacjentów, 90 losowo przydzielono do otrzymywania placebo, a 127 do otrzymania karwedylolu; spośród 877 pacjentów nieczarnych, 308 losowo przydzielono do grupy otrzymującej placebo, a 569 – do otrzymywania karwedylolu. Podstawowa charakterystyka grup placebo i karwedilolu była podobna w kohorcie czarnej i nieczarnej (tabela 1). Po randomizacji dawki podtrzymujące karwedilolu osiągnęły podobny poziom w kohorcie czarnej i nieczarnej (odpowiednio 23 . 13 i 21 . 13 mg dwa razy na dobę, P = 0,38), a czas trwania leczenia był również podobny (179 . 91 dni dla czarni pacjenci i 189 . 101 dni dla pacjentów nieczarnych, P = 0,85).
Zmienne hemodynamiczne
Tabela 2. Tabela 2. Odpowiedź na leczenie za pomocą placebo lub karwedilolu u pacjentów rasy czarnej i nieczarnej. Po dostosowaniu do zmian w grupach placebo, zarówno pacjenci w czerni, jak i pacjenci, którzy nie byli czarnymi miały znaczący wzrost frakcji wyrzutowej lewej komory po zakończeniu podwójnie ślepej próby (p <0,001 w obu kohortach), ale minimalne zmiany w skurczowej i rozkurczowe ciśnienie krwi; wielkość tych efektów była podobna w obu kohortach (tabela 2). Natomiast u czarnych pacjentów wystąpił większy spadek częstości akcji serca niż u pacjentów nieobciążonych (P = 0,03) [więcej w: wstyd przed ginekologiem, kryształki kwasu moczowego w moczu, zwiotczenie przepony ] [patrz też: masa krytyczna fizyka, związki purynowe, złamanie wyrostka poprzecznego ]

0 thoughts on “Rasa i reakcja na blokadę adrenergiczną z karwedylolem u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca cd”