Skip to content

Rasa i reakcja na blokadę adrenergiczną z karwedylolem u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca ad 7

1 rok ago

361 words

Najbardziej niepokojące działanie beta-blokady u pacjentów z niewydolnością serca – pogorszenie niewydolności serca – występowało z podobną częstością w dwóch kohortach rasowych. To odkrycie może być zaskakujące, ponieważ beta-adrenolityki powodują pogarszanie się niewydolności serca, głównie poprzez zmniejszenie przepływu krwi przez nerki i wydalanie sodu, 36,37, a ponieważ czarni częściej mają upośledzony przepływ krwi przez nerki i zatrzymują sód niż osoby nieprzydatne.38,39 w niniejszym badaniu czarni pacjenci (tacy jak pacjenci, którzy nie są czarni), którzy otrzymywali karwedylol, mieli mniejsze ryzyko progresji niewydolności serca podczas leczenia niż ci, którzy otrzymywali placebo. Odkrycie, że u pacjentów rasy czarnej nie występuje zwiększone ryzyko niewydolności serca, może być związane z działaniem alfa-blokującym karwedilolu. Niniejsze analizy nie opierały się na prospektywnej próbie u czarnych pacjentów, a randomizacja w badaniach, które były źródłem analizowanych danych, nie była rozwarstwiona w zależności od rasy; w związku z tym możliwe jest, że nasze odkrycia są wynikiem dziwactw w naszej populacji pacjentów lub przypadkowości. Jednakże, czarni pacjenci w naszym badaniu różnili się od swoich nieczarnych odpowiedników dokładnie w taki sposób, jaki wynikałoby z wcześniejszych badań: byli młodsi (wskazujący na wcześniejszy początek niewydolności serca), częściej mieli nadciśnienie, rzadziej mieli choroba niedokrwienna serca, a odsetek hospitalizacji był wyższy niż u pacjentów nieżarłych.3-8 Niemniej jednak nasze wyniki różniły się od wyników wcześniejszych badań inhibitorów konwertazy angiotensyny i beta-blokerów.3,4,17 W przeciwieństwie do Badania, w których stwierdzono, że korzyści z leczenia są w dużej mierze ograniczone do populacji osób niedrobnokomórkowych, nasze badanie wykazało, że wpływ karwedylolu na ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń klinicznych u pacjentów rasy czarnej jest jednakowo korzystny. Analizy te sugerują, że wpływ karwedilolu u pacjentów rasy czarnej może znacząco różnić się od wyników innych beta-blokerów – hipoteza, która wymaga potwierdzenia przez dalsze badania prospektywne.
[przypisy: pollakisuria, ropień opadowy, przewlekłe ropne zapalenie migdałków podniebiennych ]
[więcej w: kryształy kwasu moczowego w moczu, tarcza międzykręgowa, kryształki kwasu moczowego w moczu ]

0 thoughts on “Rasa i reakcja na blokadę adrenergiczną z karwedylolem u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca ad 7”