Skip to content

Rak piersi: społeczeństwo kształtuje epidemię ad

1 rok ago

551 words

Lerner przegląda często niepokojącą historię radykalnej mastektomii Halsteda i cytuje dwóch medycznych pionierów, George a Crile a i Olivera Cope a, którzy zakwestionowali procedurę. Podkreślono również istotną pracę Bernarda Fishera w Narodowym Projekcie Chirurgicznego i Piersiowego, w którym wykazano wczesne rozprzestrzenienie układowe. Lerner zauważa, że była to kombinacja medycznych gwizdków i coraz bardziej aktywistycznych pacjentów, które zmusiły do ponownego zbadania niepotrzebnie oszpecającego podejścia. W ten sposób historia uczy, że biomedycyna i siły społeczne mogą i rzeczywiście często uzupełniają się nawzajem. Ferguson odrzuca medykalizację doświadczeń kobiet, takich jak poród, zespół napięcia przedmiesiączkowego i menopauza. Zrozumiała atakuje popularność operacji powiększania piersi, ale wychodzi za burtę, twierdząc, że małe piersi zostały oznaczone jako chore przez członkowie ośrodka medycznego. Cytowane przez nią odwołanie jest krytyką zakładu medycznego, a nie dowodem na roszczenie. Ferguson ignoruje rzeczywistość, że lekarze w rzeczywistości medykalizowali niewłaściwe obawy związane z pojawieniem się ciała – na przykład z diagnozą zaburzeń dysmorficznych ciała obecnie włączonych do Podręcznika diagnostycznego i statystycznego zaburzeń psychicznych. Ta diagnoza opisuje niewłaściwe zaabsorbowanie drobnymi zaburzeniami fizycznymi. Co więcej, społeczne sankcjonowanie zmian, nawet zniekształcanie ciał kobiecych, rodzi jakiekolwiek medyczne zaangażowanie w takie praktyki: stopa wiążąca w Chinach, bransoletki z szyi w Afryce i tatuaże to tylko trzy przykłady. Sugerując, że rekonstrukcja jest naturalną częścią leczenia raka piersi, pisze Ferguson, lekarze przyczyniają się do przekonania, że kobiety z jednym lub bez piersi są nienaturalne. Czy lekarskie zaniedbanie jest lepsze niż ten rodzaj uwagi. Chociaż wielu pacjentów z rakiem piersi, o których wiedziałem, zdecydowało się nie mieć rekonstrukcji, nie znam osoby, która nie ufa jej opcji. Ferguson cytuje Marię Angell, byłą redaktorkę czasopisma, w dość dziwny sposób, używając jej do udokumentowania związku między badaniami bezpieczeństwa silikonowych implantów piersi i producentów. W rzeczywistości Angell energicznie zaatakowała to, co postrzega jako przesadne twierdzenia o zagrożeniach związanych z implantami piersi, a jej książka na ten temat nie została zacytowana, chociaż kilka innych jej prac było. Stanowisko Angella jest znacznie lepiej podsumowane w dość ostrym rozdziale Rossera na temat Kontrowersje w badaniach nad rakiem piersi , choć tutaj Angell jest zaatakowany za bycie zbyt biomedycznym i niewystarczająco feministycznym. Ponadto, dyskusja Rossera na temat tamoksyfenu może z łatwością wprowadzić czytelników w błąd, ponieważ nie zwraca uwagi, że rak piersi jest znacznie częstszy niż rak macicy, więc nawet niewielkie zmniejszenie ryzyka raka piersi może być warte większego procentowego wzrostu ryzyka. raka macicy.
Shaffer wnosi potężny rozdział na temat zmian w systemie opieki zdrowotnej, który jest tym silniejszy, że kładzie nacisk na fakt i analizę ekonomiczną oraz na brak ideologii. Przegląd Shaffera dotyczący regionalnych dysproporcji w proporcji lumpektomii wykonanych w Stanach Zjednoczonych jest niepokojący, a jej jasna analiza utraty kontroli nad wyborem leczenia w nowym systemie opieki zarządzanej wykracza daleko poza sferę raka piersi
[hasła pokrewne: przewlekłe ropne zapalenie migdałków podniebiennych, zadzierzgnięcie napletka, wstyd przed ginekologiem ]
[przypisy: szron mocznicowy, olx chojnów, włóknik po wycięciu migdałków ]

0 thoughts on “Rak piersi: społeczeństwo kształtuje epidemię ad”