Skip to content

prostowanie przegrody nosowej warszawa cena

1 rok ago

510 words

Znaczenie poziomów lipidów we krwi jako czynników ryzyka choroby niedokrwiennej serca jest dobrze ustalone1, 2 Nie jest jednak pewne, czy ich znaczenie dotyczy mężczyzn, którzy już mają objawy przedmiotowe i podmiotowe choroby sercowo-naczyniowej. U takich mężczyzn stopień uszkodzenia mięśnia sercowego jest silnym czynnikiem prognostycznym, 3, 4, który może odwrócić uwagę od innych czynników modyfikowalnych, takich jak poziomy lipidów we krwi. Dostępne są jedynie ograniczone informacje na temat powiązania poziomów cholesterolu w surowicy, szczególnie poziomu cholesterolu w lipoproteinach, ze śmiertelnością z powodu chorób układu krążenia u mężczyzn z wcześniejszą chorobą serca. Jednak opublikowane doniesienia potwierdzają znaczenie poziomów lipidów w surowicy jako czynników predykcyjnych choroby niedokrwiennej serca u tych mężczyzn.5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Istnieją również dobre dowody na to, że obniżenie stężenia cholesterolu całkowitego w surowicy ma korzystne działanie w wtórne zapobieganie chorobie wieńcowej.17 18 19 20 21 22 Ze względu na fakt, że do połowy zgonów z powodu choroby niedokrwiennej serca w Stanach Zjednoczonych występują mężczyźni z objawami niedokrwienia mięśnia sercowego, 6 7 8 9 10 11 zmniejsza stężenie lipidów. poziomy tych mężczyzn mogą mieć istotny wpływ na ogólną śmiertelność z powodu chorób sercowo-naczyniowych.
Oceniliśmy związek między lipoproteinami całkowitymi o dużej gęstości (HDL) i lipoproteinami o małej gęstości (LDL) a śmiertelnością z powodu choroby niedokrwiennej serca i chorób sercowo-naczyniowych, zarówno u mężczyzn z wcześniej występującą chorobą serca, jak i u osób bez oznak serca choroba na linii podstawowej. Populacja badana składała się z ludzi żyjących w wolnym wieku, którzy brali udział w badaniu prewalencji klinik badań lipidowych i którzy byli obserwowani przez średnio 10,1 roku. W naszej analizie szczególną uwagę poświęcono punktom odcięcia dla poziomów lipidów zalecanych przez Narodowy Program Edukacji o Cholesterolu.23
Metody
Projekt badania
Wszystkie pomiary w linii podstawowej uzyskano w ramach badania prewalencji programów kliniki Lipid Research, przeprowadzonego w 10 populacjach północnoamerykańskich w latach 1972-1976. Metody prewalencji zostały wcześniej szczegółowo opisane.225 25 26 W skrócie, badanie składał się z wstępnej selekcji (wizyta 1) mężczyzn i kobiet w określonych populacjach, którzy zostali wybrani przez pobieranie próbek gospodarstw domowych, szkół, firm i jednej praktyki przedpłaconej. Łącznie 81 926 osób kwalifikuje się do wizyty 1; 60 502 (74 procent) osób, które zaprosiliśmy uczestniczyło. Dane demograficzne uzyskano i zmierzono stężenia glukozy na czczo podczas tej wizyty.
Trzy grupy – 15 procent losowa próba uczestników wizyty (n = 9107), uczestników, którzy mieli podwyższone poziomy lipidów podczas wizyty (n = 6882), oraz uczestników, którzy przyjmowali leki obniżające stężenie lipidów w czasie wizyty (n = 346) – zostali zaproszeni do wzięcia udziału w drugiej fazie badania rozpowszechnienia (wizyta 2), opisanej gdzie indziej.24 Podczas wizyty 2, 13,852 mężczyzn i kobiet (85 procent zaproszonych) zostało poddanych kontroli za pomocą 24 – wywiad z dietą, wywiad z pacjentem, ankieta dotycząca osobistych nawyków, prośby o informacje na temat leków i historii choroby, badanie fizykalne, elektrokardiografia spoczynkowa i wysiłkowa, analizy krwi i oznaczenia poziomu lipidów na czczo
[hasła pokrewne: zastosowanie fal elektromagnetycznych, szron mocznicowy, edugaleria ]

0 thoughts on “prostowanie przegrody nosowej warszawa cena”