Skip to content

prostowanie przegrody nosowej warszawa cena cd

1 rok ago

510 words

Kategoria była ograniczona do mężczyzn z zawałem mięśnia sercowego, natomiast kategorie 2 i 3 łączyły cechy choroby wieńcowej z chorobą sercowo-naczyniową niekoniecznie związaną z chorobą niedokrwienną serca. W naszych obliczeniach liczb przedstawionych poniżej, człowiek, który spełnił kilka kryteriów, aby zakwalifikować się do danej kategorii, został policzony tylko raz, zgodnie z pierwszym wspomnianym kryterium. Kategoria 1: Wyraźny zawał mięśnia sercowego (n = 83) – przebyta hospitalizacja z powodu zawału mięśnia sercowego (n = 68) lub ciężkie zaburzenia niedokrwienia w spoczynkowym elektrokardiogramie (n = 15) (kody Minnesota 1.1 lub 1.2 i 5.1 do 5.3) 21
Kategoria 2: Nieprawidłowe wyniki w ocenianej próbie wysiłkowej, ale bez określonego zawału mięśnia sercowego (n = 253) – nieprawidłowa zmiana segmentu S-T w teście wysiłkowym28 (n = 161) lub którykolwiek z następujących objawów sugerujących chorobę sercowo-naczyniową jako przyczyną przerwania testu wysiłkowego: arytmia serca, ból w klatce piersiowej, niedociśnienie lub blokada wewnątrzsercowa (n = 92)
Kategoria 3: Inne objawy choroby sercowo-naczyniowej, ale bez określonego zawału mięśnia sercowego lub nieprawidłowe wyniki w ocenianej próbie wysiłkowej (n = 135) – kategoria 3 miała trzy podkategorie, jak następuje:
3.1: Nieprawidłowości w spoczynkowym elektrokardiogramie sugerującym przewlekłe niedokrwienie (n = 31) – dowolne z poniższych, zakodowane w centrum pola18: możliwe ostre uszkodzenie niedokrwienne lub podejrzenie nieal ogrzanego zawału mięśnia sercowego, blok serca drugiego stopnia, wieloogniskowy lub wielokrotny (> 10 na minutę) przedwczesnych kompleksów komorowych, przedwczesnych kompleksów komorowych typu R na T, częstoskurczu komorowego lub któregokolwiek z następujących kodów stanu Minnesota 21, kodowanych w centralnym ośrodku kodowania: 1.2.3 i 4.1.2 lub 5.1.26 ; 6,1, 2,4; 7.1; lub 8.4 3.2: Angina pectoris (n = 64) – pozytywny kwestionariusz Rose29 (n = 49), użycie azotanów (n = 9) lub tępy ból w sercu na zakończenie testu wysiłkowego, który zniknął w mniej niż sześć minut (n = 6)
3.3: Różne objawy przedmiotowe i podmiotowe choroby sercowo-naczyniowej (n = 40) – stosowanie leków przeciwarytmicznych (n = 16), operacja serca (n = 1), stosowanie naparstnicy (n = 4), hospitalizacja z powodu udaru (n = 8) zastoinowa niewydolność serca (n = 3), objawy parasystolic focus, trzepotanie przedsionków lub migotanie przedsionków w elektrokardiogramie spoczynkowym (n = 3), zakończenie oceny wysiłku fizycznego przed osiągnięciem stadium (n = 5)
Kategoria 4: Brak choroby sercowo-naczyniowej na linii podstawowej (n = 1940) – brak oznak lub objawów choroby sercowo-naczyniowej, jak zdefiniowano powyżej, u mężczyzn poddanych testom na tolerancję wysiłku
Pewna liczba mężczyzn (n = 130), którzy nie spełniają kryteriów dla kategorii lub 3, ale zostali wykluczeni z badań wysiłkowych, głównie z powodu wcześniej stwierdzonej choroby sercowo-naczyniowej, została uznana za nieklasyfikowaną (kategoria 5).
Analiza statystyczna
Współczynniki umieralności dla poszczególnych wieku obliczono dla 10-letnich grup wiekowych na podstawie wieku przy śmierci lub na ostatnim kontakcie kontrolnym. Stawki zostały dostosowane do wieku metodą bezpośrednią, przy czym proporcje osobowości – lat obserwacji w każdej 10-letniej grupie wiekowej były stosowane jako wagi. Sposoby i proporcje (prewalencji) różnych przejawów choroby sercowo-naczyniowej na linii podstawowej skorygowano względem wieku metodą bezpośrednią, przy czym proporcje mężczyzn w każdej 10-letniej grupie wiekowej podczas wizyty 2 stosowano jako ciężary
[hasła pokrewne: krwiak zaotrzewnowy, szron mocznicowy, olx chojnów ]

0 thoughts on “prostowanie przegrody nosowej warszawa cena cd”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: szpatułka laryngologiczna[…]