Skip to content

prostowanie przegrody nosowej warszawa cena ad

1 rok ago

517 words

Wszystkie pomiary wykorzystane w analizowanych tutaj raportach uzyskano podczas wizyty 2. Pomiary linii podstawowej
Poziom lipidów i lipoprotein zmierzono w Klinice Badawczej Lipid, zgodnie ze standardowym protokołem.277 Ekstrakt izopropanolu w osoczu potraktowano mieszaniną zeolitów w celu usunięcia fosfolipidów, glukozy i bilirubiny. Poziomy triglicerydów w osoczu zostały następnie oszacowane fluorometrycznie za pomocą AutoAnalyzera27. Poziom cholesterolu HDL oszacowano na podstawie frakcji supernatantowej całego osocza po wytrącaniu lipoprotein o małej gęstości i bardzo niskiej gęstości przez heparynę i chlorek manganu. Kolejną porcję oddzielono przez ultrawirowanie przy gęstości 1,006 g na mililitr; dolna frakcja (gęstość> 1,006 g na mililitr) zawierała cholesterol HDL i LDL. Cholesterol LDL obliczono odejmując wartość cholesterolu HDL od całkowitej wartości cholesterolu w tej dolnej frakcji.
Historie palenia zostały uzyskane dla wszystkich uczestników; zapytaliśmy, czy kiedykolwiek palili lub obecnie palili papierosy, a dla obecnych palaczy liczbę papierosów, które zwykle palili dziennie. Ciśnienie krwi mierzono w prawym ramieniu po tym, jak uczestnik siedział przez co najmniej pięć minut. W analizach tutaj opisanych zastosowano pierwszy pomiar ciśnienia krwi za pomocą standardowego sfigmomanometru. Wskaźnik masy ciała obliczono jako wagę w kilogramach podzieloną przez kwadrat wysokości w metrach.
Procedury uzupełniające
Wszystkie 8825 mężczyzn i kobiet, którzy mieli 30 lat lub więcej w czasie wizyty 2 zostali włączeni do badania dotyczącego śmiertelności. Począwszy od 1977 roku, kontaktowano się z uczestnikami każdego roku listownie lub telefonicznie. Nie mierzono żadnych zmian w poziomie czynników ryzyka i nie podejmowano żadnych interwencji. Uczestnicy byli obserwowani przez średnio 10,1 roku. Stan życia jest obecnie znany dla ponad 99,6 proc. Uczestników.
Gdy w procedurze corocznego kontaktu zidentyfikowano zmarłego uczestnika, uzyskano akt zgonu. Uzyskano obszerne informacje dotyczące walidacji zgonów, które mogły być związane z chorobą sercowo-naczyniową3. Informacje te obejmowały wywiady z najbliższymi krewnymi na temat okoliczności śmierci oraz przegląd dokumentacji szpitalnej lub wywiad z osobistym lekarzem podmiotu. Dwóch członków zespołu pięciu kardiologów, którzy byli zaślepieni co do tożsamości uczestnika i cech linii bazowej, zakodowali przyczynę śmierci jako chorobę wieńcową, chorobę sercowo-naczyniową (w tym chorobę wieńcową serca) lub inne . Nieporozumienia między dwoma kardiologami zostały rozstrzygnięte przez cały panel.
Badana populacja
Niniejszy raport jest ograniczony do mężczyzn w wieku od 40 do 69 lat z wizyty 2. Spośród 2890 kwalifikujących się mężczyzn, niebiałków (n = 120), białych w przeważającej mierze nie-białych próbie ze Wschodniego Baltimore (n = 3), mężczyzn z cukrzyca (n = 85) i mężczyźni, którzy byli leczeni lekami obniżającymi poziom lipidów (n = 141) zostali wykluczeni. Ostateczna populacja badań składała się zatem z 2541 mężczyzn.
Kategorie chorób sercowo-naczyniowych na linii podstawowej
Na potrzeby tego raportu wszyscy mężczyźni zbadani podczas wizyty 2 zostali przypisani do jednej z następujących wzajemnie wykluczających się kategorii zgodnie z ich stanem choroby sercowo-naczyniowej podczas wizyty 2 (kategorie o niższej liczbie miały pierwszeństwo przed kategoriami wyższymi, mniej specyficznymi kategoriami)
[przypisy: złamanie wyrostka poprzecznego, kryształy kwasu moczowego w moczu, zastosowanie fal elektromagnetycznych ]

0 thoughts on “prostowanie przegrody nosowej warszawa cena ad”