Skip to content

Obrazowanie kości u dzieci: praktyczne podejście Radiologia uszkodzenia mięśniowo-szkieletowego

1 rok ago

523 words

Publikacje dotyczące radiologii zbyt często były drogimi, wielotomowymi podręcznikami, niebezpiecznymi do noszenia i przestarzałymi do czasu ich sprzedaży. Te dwie małe książki poświęcone konkretnym tematom i prezentujące zarówno najnowszą literaturę, jak i bieżącą praktykę są mile widziane. Wielokordzista książka wydana przez Mahboubi na obrazie kości u dzieci zawiera 11 uwag. Sześć rozdziałów dotyczy techniki. Dwie pozostałe osoby biorą pod uwagę perspektywy kliniczne, a pozostałe trzy opisują selekcję obrazów w przypadkach chorób stawów pediatrycznych, zmian tkanek miękkich i zmian kostnych. W książce jest odświeżająca jednorodność stylu, z kilkoma zbędnymi obserwacjami. Książka jest przyjemna dla oka, z niezatłoczonym układem, obszernym indeksem i rozsądną liczbą dużych liczb, które ilustrują tekst, a nie przytłaczają go. Każdy rozdział kończy się listą ostatnich odniesień.
Coraz częściej w klinicznym leczeniu pacjentów praktykujący konfrontuje się z oszałamiającym menu wyboru obrazu poza zwykłą radiografią. Rozdział dotyczący choroby stawów jest szczególnie pomocny w określaniu mocnych i słabych stron radionuklidów, ultrasonografii, tomografii komputerowej (CT), rezonansu magnetycznego (MRI) i technik arthrograficznych. Inne rozdziały opisują ważne różnice między dziećmi i dorosłymi, takie jak paradoksalnie przeciwne odkrycia dotyczące obrazowania kości przez radionuklidy u pacjentów z odruchową dystrofią sympatyczną. Konkretne zalecenia dotyczące techniki badania obejmują różne typy sedacji stosowane w pediatrycznych badaniach TK lub MRI, a także sugestie dotyczące pozycjonowania stóp w celu wykrycia CT z koalescencji stępu. Rozdział dotyczący MRI u niemowląt i dzieci prezentuje intrygujące podsumowanie obecnej praktyki. Czytelnik wyczuwa, że pediatryczne techniki MRI będą wymagały rozszerzonego leczenia w przyszłości. Książka jest polecana studentom lub praktykom zainteresowanym chorobami układu mięśniowo-szkieletowego u dzieci.
W naszej drugiej książce, Keats przypomina lekarzowi, że wysiłek mięśniowy szkodzi o wiele więcej osób niż się powszechnie uważa, że wczesna diagnoza ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia postępu urazu, a zamieszanie w diagnozie może potencjalnie prowadzić do tragedii. Książka przedstawia przydatne pojęcia i jest podzielona na dwie główne sekcje: pierwsza dotyczy urazów zmęczeniowych normalnego szkieletu spowodowanych niezwykłymi napięciami narzuconymi przez pracę lub aktywność rekreacyjną, a druga dotyczy złamań niewydolności spowodowanych przez stresy związane z codziennymi czynnościami na szkielecie osłabiony przez wiek lub chorobę. Trzeci, mały rozdział omawia zespoły nadużywania, których dowody są przede wszystkim widoczne na zdjęciach radiologicznych pacjentów ze pourazową chorobą zwyrodnieniową stawów. Złamania stresu zarówno typu zmęczeniowego, jak i niewydolności są rozpatrywane zgodnie z częścią anatomiczną, więc znalezienie informacji jest łatwe.
Mocne strony książki zawierają spójne podsumowanie rozległej i rosnącej literatury, zawierającej prawie 450 artykułów z cytatami z 1989 roku. Koncepcje unifikacji są wyraźnie przedstawione. Keats przedstawił ważną recenzję urazu związanego ze stresem szkieletowym, użytecznie rozwijając tę koncepcję poza stresowe złamania kości u rekrutów wojskowych lub biegaczy
[więcej w: szwajcarski system opieki zdrowotnej, olx kuj pom, kikut krukenberga ]

0 thoughts on “Obrazowanie kości u dzieci: praktyczne podejście Radiologia uszkodzenia mięśniowo-szkieletowego”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dentysta ochota warszawa[…]