Skip to content

Funkcja poznawcza u kobiet po menopauzie leczonych raloksyfenem czesc 4

1 rok ago

357 words

Następnie dodaliśmy termin interakcji między uderzeniami gorąca i grupą leczenia w modelu, aby ustalić, czy zgłaszanie uderzeń gorąca zmieniało wpływ raloksyfenu na wyniki testu. Ponieważ wiek jest największym predyktorem spadku zdolności poznawczych, wykorzystaliśmy analizę kowariancji do przeprowadzenia analizy podgrup post hoc, w której równomiernie podzieliliśmy kobiety na trzy grupy wiekowe i porównaliśmy wyniki testu kognitywnego po trzech latach (skorygowane o wyniki w linii podstawowej ) wśród zabiegów w każdej grupie wiekowej. Zgłoszenia amnezji, dezorientacji i otępienia zostały porównane pomiędzy grupami leczonymi za pomocą testu chi-kwadrat Pearsona (w przypadkach, w których zgłoszono 10 lub więcej zdarzeń) lub dokładnego testu Fishera (w przypadkach, w których było 5 do 9). zgłoszone zdarzenia). Wszystkie testy statystyczne były dwustronne.
Wyniki
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka linii podstawowej 7478 kobiet po menopauzie z osteoporozą. Średni wiek kobiet w badaniu wynosił 66 lat (zakres od 31 do 80); średnia liczba lat nauki wynosiła 12 lat; a 28 procent kobiet poprzednio przyjmowało estrogen. Podstawowa charakterystyka kobiet w trzech grupach terapeutycznych była podobna (Tabela 1).
Tabela 2. Tabela 2. Średnie (. SE) Wyniki testu poznawczego na linii podstawowej i po trzech latach u kobiet po menopauzie z osteoporozą przypisanych do raloksyfenu lub placebo. Ryc. 2. Ryc. 2. Średnie (. SE) wyniki testów czynności poznawczych u kobiet po menopauzie z osteoporozą w dwóch grupach raloksyfenu i grupie placebo. W przypadku krótkiego błogosławionego testu i szlaków A i B niższe wyniki oznaczają lepszą wydajność; w przypadku listy słów, listy słów, listy słów i testów listy słów, wyższe wyniki oznaczają lepszą wydajność.
Nie było znaczących różnic między trzema grupami leczenia w średnich punktach na żadnym z testów poznawczych w linii podstawowej lub po trzech latach leczenia (Tabela 2). Odsetek kobiet, które przeszły jakiekolwiek testy kognitywne po trzech latach wynosił 78 procent w grupie placebo, 80 procent w grupie z 60 mg raloksyfenu i 81 procent w grupie z 120 mg raloksyfenu (P = 0,01). Kobiety, które nie ukończyły trzech lat leczenia, były starsze (średnio 67 lat, w porównaniu z 66 lat u osób, które ukończyły leczenie; P <0,001) i miały niższe wyniki testu kognitywnego na linii podstawowej (P <0,05 dla wszystkich testów kognitywnych). Analiza wyników testu kognitywnego kobiet, które nie ukończyły badania, nie wykazała statystycznie istotnych różnic w zależności od przydzielenia grupy do leczenia. Ponadto wyniki analizy obejmującej wyłącznie kobiety, które ukończyły badanie i były w co najmniej 80% zgodne z przyjmowaniem badanego leku, oraz wyniki analizy obejmującej wyłącznie kobiety w krajach, w których angielski jest językiem podstawowym, były podobne do wyników w badaniu intencji. do analizy. Zgodnie z analizą wielokrotnych pomiarów tylko danych, które były dostępne dla każdej wizyty, średnie wyniki uległy poprawie w ciągu pierwszego roku we wszystkich grupach terapeutycznych (P <0,05 dla wszystkich testów); jednak nie było znaczących różnic między grupami terapeutycznymi w przypadku jakiegokolwiek testu podczas każdej wizyty (rysunek 2) [więcej w: żołądek wielokomorowy, pekniecie zoladka, masa krytyczna fizyka ] [podobne: masa krytyczna fizyka, związki purynowe, złamanie wyrostka poprzecznego ]

0 thoughts on “Funkcja poznawcza u kobiet po menopauzie leczonych raloksyfenem czesc 4”