Skip to content

Funkcja poznawcza u kobiet po menopauzie leczonych raloksyfenem cd

1 rok ago

568 words

Test tworzenia śladów, części A i B (zwane dalej śladami A i B) mierzy skanowanie wzrokowo-przestrzenne, przetwarzanie sekwencyjne, prędkość silnika, funkcję wykonawczą i uwagę26. Zadania w tych testach obejmują połączenie szeregu kolejno ponumerowanych okręgów ( w ścieżkach A, które mają większy nacisk na uwagę) lub naprzemienną sekwencję ponumerowanych i wypisanych kółek (w ścieżkach B, które mają większy nacisk na funkcję wykonawczą). Krótsze czasy do zakończenia (w sekundach) oznaczają lepszą wydajność. Testy pamięci i przypomnień na liście słów24 mierzą uczenie się, pamięć natychmiastową i pamięć opóźnioną. Test pamięci wymaga natychmiastowego przywołania 10 standardowych słów. Test wycofania polega na przypomnieniu sobie 10 wyuczonych słów po upływie około 20 minut. Wyniki dla obu testów mieszczą się w zakresie od 0 do 10, przy czym wyższe wyniki oznaczają lepszą wydajność. Test Fluencji Listy słów 27 mierzy produkcję werbalną, pamięć semantyczną i język; w tym teście piszemy jak najwięcej zwierząt w ciągu 60 sekund. Wyższe wyniki oznaczają lepszą wydajność. Testy Short Flow, Trails A i B oraz Word List Fluency były przeprowadzane na wszystkich 178 stronach. Sprawdzone wersje pamięci listy słów i listy odwołań do listy słów są dostępne tylko w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim, co ograniczyło ich wykorzystanie do 4424 kobiet. Zdefiniowaliśmy spadek poznawczy w kategoriach względnych, jako zmianę oceny poznawczej z linii podstawowej do trzech lat, która była najgorsza w 10 procentach. Już wcześniej donoszono, że ta definicja zapewnia wrażliwą i specyficzną miarę otępienia w grupie starszych kobiet. [28] W przypadku starszych kobiet, szczególnie w krajach nieanglojęzycznych, nie ma pewności, czy definicje spadku zdolności poznawczych mają charakter edukacyjny, Korzystne są definicje korzystające z kohorty badawczej jako odniesienia. Aby ustalić, czy ta definicja jest solidna, przeprowadziliśmy również analizy, w których zdefiniowaliśmy spadek zdolności poznawczych jako zmianę wyniku, która wskazuje spadek o ponad 2 SD większy niż średnia zmiana wyniku.
Analiza statystyczna
Wszystkie analizy statystyczne przeprowadzono przy użyciu oprogramowania SAS (wersja 6.08, SAS Institute, Cary, NC). Podstawowa analiza polegała na porównaniu do oceny porównawczej, za pomocą analizy kowariancji, średnich wyników testu kognitywnego po trzech latach, z korektą dla wyników testu podstawowego. Przypisaliśmy dane za brakujące wyniki obserwacji, wykonując ostatnią obserwację. Wyniki testu następnie porównano między grupami terapeutycznymi w czasie z powtarzaną analizą kowariancji obejmującą tylko dane, które były dostępne podczas każdej wizyty kontrolnej, z korektą dla wyników linii podstawowej.
Dodatkowe analizy z góry zdefiniowane obejmowały ryzyko obniżenia funkcji poznawczych mierzonej każdym testem i wpływ uderzenia gorąca na wyniki testu. Po zastosowaniu grupy placebo jako grupy odniesienia, względne ryzyko obniżenia funkcji poznawczych mierzone w każdym teście, z 95-procentowym przedziałem ufności, zostało obliczone dla kobiet przypisanych do raloksyfenu (z grupami 60 mg i 120 mg łączny). Analizę kowariancji przeprowadzono w celu porównania wyników testu po trzech latach (skorygowanego o wiek, przypisanie leczenia i wyjściowy wynik poznawczy) dla kobiet, które miały nowe lub nasilające się uderzenia gorąca w dowolnym momencie po randomizacji z wynikami kobiet, które nie mają nowych lub pogarszają się uderzenia gorąca
[więcej w: związki purynowe, nerwobóle żołądka, złamanie wyrostka poprzecznego ]
[hasła pokrewne: pekniecie zoladka, zwiotczenie przepony, krwiak zaotrzewnowy ]

0 thoughts on “Funkcja poznawcza u kobiet po menopauzie leczonych raloksyfenem cd”