Skip to content

Funkcja poznawcza u kobiet po menopauzie leczonych raloksyfenem ad 6

1 rok ago

612 words

Demencję odnotowano łącznie u 20 kobiet (0,3%) i nie różniły się one częstością wśród leczonych grup (p = 0,95). Dyskusja
Wyniki tej dużej, randomizowanej, kontrolowanej próby wpływu selektywnego modulatora receptora estrogenu na funkcje poznawcze u kobiet po menopauzie nie ujawniły istotnych różnic między grupami terapeutycznymi pod względem wyników testów kognitywnych po trzech latach, chociaż kobiety, które otrzymywały raloksyfen mają nieco mniejsze ryzyko spadku funkcji poznawczych mierzonych testami pamięci i uwagi werbalnej. Wyniki te poszerzają wyniki mniejszego, krótkoterminowego badania, w którym raloksyfen nie wywierał stałego wpływu na funkcje poznawcze u 143 kobiet po menopauzie30. Brak ogólnego wpływu raloksyfenu na wyniki oceny poznawczej po trzech latach jest również zgodny z wynikami kilka prób estrogenu u kobiet po menopauzie. Odnotowano wyniki 10 randomizowanych, kontrolowanych badań wpływu terapii estrogenowej na wyniki kobiet po menopauzie bez demencji na testy funkcji poznawczych.6-15 Nie stwierdzono stałego wpływu na funkcje poznawcze w trzech badaniach, 11,13,15 mając na uwadze, że poprawa niektórych testów poznawczych, szczególnie w zakresie oceny pamięci werbalnej i uwagi, została stwierdzona w innych badaniach.6-10,12,14
Nasze odkrycie, że raloksyfen zazwyczaj zmniejszał ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych, mierzone testami pamięci i uwagi werbalnej, mogło w rzeczywistości być spowodowane przypadkiem, ponieważ przeprowadziliśmy wielokrotne porównania. Jednak wcześniejsze badania sugerowały, że estrogeny mogą selektywnie poprawiać funkcje poznawcze w tych obszarach. 9, 2, 14 Raloksyfen, a także prawdopodobnie estrogen, może nie wpływać na ogólne postrzeganie u stosunkowo młodych kobiet po menopauzie bez objawów, ale może chronić przed rozwojem poznawczym. osłabienie. Metaanaliza prospektywnych i kliniczno-kontrolnych badań wykazała 30-procentową redukcję ryzyka choroby Alzheimera u kobiet przyjmujących estrogen. Mimo że nie przeprowadziliśmy oceny klinicznej kobiet, które wykazywały spadek funkcji poznawczych, użyliśmy zachowawcze kryterium osłabienia funkcji poznawczych, które jest czułe i specyficzne dla wykrywania otępienia u starszych kobiet.28
W ciągu pierwszych lat badania zaobserwowano podobną poprawę wyników w zakresie poznawania wśród kobiet we wszystkich grupach terapeutycznych, co sugeruje efekt uczenia się lub ćwiczenia. Ulepszenia o podobnej skali były wcześniej zgłaszane w przypadku większości z tych testów w badaniach, w których osoby bez demencji przeszły powtarzające się oceny poznawcze w ciągu jednego roku. 24 Takie wyniki podkreślają znaczenie badań kontrolowanych placebo, które umożliwiają odróżnienie efektów leczenia z praktyki lub efektów uczenia się.
Kobiety w naszym badaniu miały kilka objawów menopauzy; jednak uderzenia gorąca zgłaszano częściej u kobiet przypisywanych raloksyfenowi niż u osób przypisywanych placebo. Uderzenia gorąca, nocne poty i zakłócenia snu, które mogą im towarzyszyć, zostały postulowane, aby utrudnić wykonywanie testów kognitywnych.22 Jednak niezależnie od leczenia, wyniki poznawcze nie były gorsze u kobiet, które miały uderzenia gorąca niż u osób, które nie przeszły , a raloksyfen nie wpływał inaczej na wyniki poznawcze u kobiet, które zgłosiły uderzenia gorąca i tych, które tego nie zrobiły Wyniki te są zgodne z wynikami badań obserwacyjnych, które wykazały podobne wyniki poznawcze u kobiet z bardziej nasilonymi objawami oraz u osób z mniej nasilonymi objawami.31 Wyniki nie potwierdzają hipotezy, że uderzenia gorąca utrudniają zdolność poznawczą u kobiet po menopauzie.
Leczenie raloksyfenem przez trzy lata nie ma ogólnego wpływu na funkcje poznawcze u kobiet po menopauzie z osteoporozą. W naszych badaniach pojawiły się dowody na to, że raloksyfen może zmniejszać ryzyko utraty pamięci i uwagi werbalnej, ale dalsze badania są wymagane, aby potwierdzić te ustalenia.
[więcej w: związki purynowe, tarcza międzykręgowa, szwajcarski system opieki zdrowotnej ]
[hasła pokrewne: szron mocznicowy, olx chojnów, włóknik po wycięciu migdałków ]

0 thoughts on “Funkcja poznawcza u kobiet po menopauzie leczonych raloksyfenem ad 6”