Skip to content

Fluwoksamina w leczeniu zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży ad 7

1 rok ago

417 words

Istnieje szczególna potrzeba badań porównawczej skuteczności metod leczenia u dzieci z lękiem, ponieważ takie dzieci mają silniejszą odpowiedź na psychoterapię niż dzieci z innymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak zespół nadpobudliwości psychoruchowej.37 Zalecenia dotyczące leczenia mogą wynikać z bieżącego odkrycia klinicznie znaczącego wpływu fluwoksaminy na objawy lęku u dzieci, z trzech głównych powodów. Projekt badania spełnia standardowe kryteria medycyny opartej na dowodach w celu uogólnienia wyników.38 Leczenie miało duży wpływ na objawy.39 Wreszcie fluwoksamina była ogólnie dobrze tolerowana. Biorąc pod uwagę te wyniki, leczenie selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny staje się ważną opcją w leczeniu dzieci z zaburzeniami lękowymi.
Nasze badanie miało co najmniej trzy ograniczenia. Po pierwsze, dzieci zostały zrekrutowane, jeśli spełniały kryteria jednego z trzech zaburzeń lękowych, ale nie, jeśli miały kilka innych zaburzeń, które często współistnieją z zaburzeniami lękowymi. Po drugie, badanie trwało tylko osiem tygodni. Konieczne są długoterminowe badania i dalsze badania, biorąc pod uwagę dowody z badań nad plastycznością rozwojową w neuronach serotoninergicznych.40 Na przykład leczenie selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny u niedojrzałych gryzoni może zmieniać synapsy korowe i hipokampalne. Ważne jest, aby zauważyć, że badania w zakresie podstaw nauki ścisłej również ustaliły długoterminowe skutki stresu, który jest integralnym aspektem lęku u dzieci, na rozwijającym się systemie nerwowym. 43 Stwierdzono, że stres ma długofalowy wpływ na zachowanie , neurochemia, kontrola autonomiczna i regulacja hormonalna u rozwijających się gryzoni i naczelnych.43-45 Dlatego lęk nieleczony u dzieci może mieć również działanie neurorozwojowe. Ponieważ istnieje szereg wyników u dzieci z zaburzeniami lękowymi, od remisji do przewlekłej choroby, 1,2,10,11 konieczne jest badanie leczenia podtrzymującego za pomocą selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny w celu oceny korzyści i ryzyka długotrwałego stosowania . Ponadto, biorąc pod uwagę dowody działania neurorozwojowego tych leków u zwierząt, ważne będzie zbadanie skutków lęku, stresu i selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny na strukturę i funkcje mózgu u dzieci. Wreszcie, pomimo dużego efektu terapeutycznego, wyniki tej próby muszą być interpretowane ostrożnie, ponieważ klinicyści leczący – a nie niezależni oceniający – ocenili zarówno wynik kliniczny, jak i zdarzenia niepożądane, projekt, który mógł stworzyć możliwości stronniczości na korzyść aktywnych terapii. .46
[więcej w: przyczyny białkomoczu, złamanie wyrostka poprzecznego, kapsuloreksja ]
[hasła pokrewne: pekniecie zoladka, zwiotczenie przepony, krwiak zaotrzewnowy ]

0 thoughts on “Fluwoksamina w leczeniu zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży ad 7”