Skip to content

Czasowe aspekty małopłytkowości indukowanej przez heparynę ad

1 rok ago

557 words

Zarejestrowaliśmy datę i godzinę rozpoczęcia leczenia heparyną, jak również drogę podawania i podawaną dawkę; data i czas wystąpienia małopłytkowości; i czy uprzednio podano leczenie heparyną. Uważa się, że małopłytkowość indukowana heparyną jest obecna, jeśli spełnione są oba następujące kryteria: zmniejszenie liczby płytek krwi do mniej niż 150 000 na milimetr sześcienny (przy minimalnym spadku o 30% liczby płytek krwi) lub 50-procentowe lub większe zmniejszenie liczby płytek krwi. liczba płytek krwi; oraz dodatni test serologiczny na małopłytkowość indukowaną heparyną.
Zdefiniowaliśmy pierwszy dzień heparyny, który spowodował małopłytkowość indukowaną heparyną jako dzień 0. W tym punkcie, jako punkt odniesienia, zidentyfikowano czas, w którym liczba płytek krwi zaczęła spadać (i zaokrąglono do najbliższego dnia). Użyliśmy tego dnia w naszych analizach, ponieważ jest on ściśle związany z dniem, w którym przeciwciała zależne od heparyny stają się wykrywalne4. W przypadku 61 pacjentów codzienne liczby płytek krwi nie były dostępne, więc nie można było określić dnia wystąpienia małopłytkowości; dla tych pacjentów określono zakres możliwych dni wystąpienia (np. dni 10 do 12), a do analizy użyto wartości średniej.
Zaklasyfikowano trombocytopenię wywołaną przez heparynę jako typową postać, jeśli spadek liczby płytek krwi rozpoczął się cztery lub więcej dni po rozpoczęciu leczenia heparyną. 4 .7 Małopłytkowość indukowana heparyną została sklasyfikowana jako mająca szybki początek w przypadku upadku płytek krwi. liczba ta zaczęła się mniej niż cztery dni po rozpoczęciu leczenia heparyną. Zdefiniowaliśmy wcześniejsze użycie heparyny jako określonej , jeśli można ją udokumentować w dokumentacji medycznej pacjenta, jako możliwe , jeżeli była co najmniej jedna wcześniejsza hospitalizacja z powodu zabiegu chirurgicznego lub choroby, podczas której prawdopodobnie byłby on leczony heparyną, i jako mało prawdopodobne , gdyby nie było hospitalizacji lub tylko hospitalizacji, podczas której leczenie heparyną byłoby mało prawdopodobne. Wcześniejsze leczenie heparyną uznano za niedawne, jeśli heparynę podawano w ciągu 100 dni poprzedzających pierwszy dzień obecnego leczenia.
Testy na przeciwciała zależne od heparyny
Zastosowano test uwalniania serotoniny w płytkach krwi (zwany dalej testem aktywacji) 20,21 w celu potwierdzenia rozpoznania trombocytopenii wywołanej przez heparynę i badania zmian poziomów przeciwciał zależnych od heparyny w surowicy w czasie. Zastosowano również test wykrywający przeciwciała IgG, IgA i IgM przeciwko czynnikowi płytkowemu 4 związanemu z poliwinylosulfonianem 22 (określany dalej jako test antygenowy, GTI-PF4, Genetic Testing Institute, Brookfield, Wis.).
Zarówno test aktywacyjny, jak i test antygenu zastosowano do badania próbek krwi, które uzyskano w ciągu 180 dni po początkowym pozytywnym teście serologicznym. Data w połowie drogi między datą ostatniej próbki dodatniej a datą pierwszej kolejnej próbki negatywnej została arbitralnie zdefiniowana jako data, kiedy wynik testu stał się ujemny.
Zastosowanie heparyny u pacjentów z wcześniejszą trombocytopenią wywołaną przez heparynę
Zidentyfikowaliśmy trzech pacjentów z serologicznie potwierdzoną trombocytopenią wywołaną przez heparynę, którzy nieumyślnie otrzymali heparynę, która rozpoczęła się ponad 100 dni po początkowym epizodzie trombocytopenii wywołanej przez heparynę
[hasła pokrewne: pollakisuria, kryształy kwasu moczowego w moczu, wstyd przed ginekologiem ]
[hasła pokrewne: edugaleria, olx kuj pom, szwajcarski system opieki zdrowotnej ]

0 thoughts on “Czasowe aspekty małopłytkowości indukowanej przez heparynę ad”