Skip to content

apteki dyżurne radom

1 rok ago

546 words

Głównym wskazaniem do wprowadzenia rurki tympanostomijnej u niemowląt i małych dzieci jest utrzymujące się zapalenie ucha środkowego z wysiękiem, odzwierciedlające obawy, że ten stan może powodować trwałe upośledzenie mowy, języka, rozwoju poznawczego i psychospołecznego. Jednak dowody na takie relacje są niejednoznaczne i brakuje dowodów na to, że wprowadzenie rurek tympanostomijnych zapobiega rozwojowi.
Metody
Do badania zakwalifikowano 6350 zdrowych dzieci w wieku od 2 do 61 dni i oceniano je regularnie pod kątem wysięku ucha środkowego. Przed ukończeniem trzech lat 429 dzieci z uporczywym wysiękiem zostało losowo przydzielonych do założenia rurek tympanostomijnych tak szybko, jak to możliwe, lub do dziewięciu miesięcy później, jeśli utrzymywał się wysięk. W 402 z tych dzieci oceniliśmy mowę, język, funkcje poznawcze i rozwój psychospołeczny w wieku trzech lat.
Wyniki
W wieku trzech lat 169 dzieci z grupy wczesnego leczenia (82 procent) i 66 dzieci z grupy otrzymującej późne leczenie (34 procent) otrzymało rurki tympanostomijne. Nie było znaczących różnic między grupą wczesnego leczenia a grupą leczoną późno w wieku trzech lat w średniej (. SD) wyniki testu Liczba różnych słów, miara różnorodności słów (124 . 32 i 126 . 30, odpowiednio); Procent poprawek konsonansów poprawiony, miara produkcji mowy i dźwięku (85 . 7 vs 86 . 7); Ogólny Indeks Poznawczy Skali zdolności McCarthy ego u dzieci (99 . 14 w porównaniu z 101 . 13); lub na temat miar języka receptywnego, długości zdania, złożoności gramatycznej, stresu rodzic-dziecko i zachowania.
Wnioski
U dzieci w wieku poniżej 3 lat, które mają trwałe zapalenie ucha środkowego, szybkie wprowadzenie rurki tympanostomijnej nie poprawia w sposób wymierny wyników rozwojowych w wieku trzech lat.
Wprowadzenie
Myringotomy z wprowadzeniem rurki tympanostomijnej jest najczęstszą operacją wśród dzieci w okresie noworodkowym w Stanach Zjednoczonych; w 1996 r. przeszło 280 000 dzieci w wieku poniżej trzech lat (Kozak LJ: komunikacja osobista). Głównym wskazaniem do zabiegu u małych dzieci jest utrzymujące się zapalenie ucha środkowego z wysiękiem 1,2, które z powodu powszechnie towarzyszącej przewodzeniowego ubytku słuchu 3 powoduje trwałe upośledzenie mowy, języka, rozwoju poznawczego i psychospołecznego.4 Aktualne wytyczne American Academy of Otolaryngology – Head and Neck Surgery wymieniają zapalenie ucha środkowego z wysiękiem trwającym dłużej niż trzy miesiące, jako właściwe wskazanie do wprowadzenia rurki tympanostomijnej, 2 oraz wytyczne wydane przez Agencję ds. Polityki i Badań dzieci w wieku od roku do 3 lat wymieniają tę procedurę jako opcjonalną, gdy zapalenie ucha środkowego z wysiękiem występuje przez trzy miesiące i zgodnie z zaleceniami, gdy stan jest obecny od czterech do sześciu miesięcy, pod warunkiem, że w każdym przypadku wysiękowi towarzyszy obustronne słyszenie ubytek charakteryzujący się progiem słyszalności o wartości 20 dB lub więcej (wyższe wartości odzwierciedlają gorsze słyszenie) .1
Badania dotyczące możliwych związków między zapaleniem ucha środkowego u małych dzieci a późniejszymi wynikami rozwojowymi miały poważne ograniczenia, a wyniki były niespójne.5 Ponadto wszystkie badania miały charakter asocjacyjny i w związku z tym nie były w stanie rozwiązać problemu związku przyczynowego.
[więcej w: dobowa ilość moczu, przyczyny białkomoczu, pekniecie zoladka ]
[więcej w: opaska esmarcha, kikut krukenberga, zastosowanie fal elektromagnetycznych ]

0 thoughts on “apteki dyżurne radom”