Skip to content

apteki dyżurne radom cd

1 rok ago

560 words

Dla każdego testu behawioralnego wiarygodność wyników została oceniona przez audiologa, który wykonał test jako dobry, sprawiedliwy lub słaby. Na podstawie danych uzyskanych u dzieci, które nie miały wysięku, nieprawidłowe wyniki zostały zdefiniowane jako próg odpowiedzi słuchacza na mózg wyższy niż 20 dB powyżej normalnego poziomu słuchu lub średnia dla czystego tonu większa niż 25 -dB poziom słyszalności do 10 miesięcy, poziom słuchania wyższy niż 20 dB od 10 do 23 miesięcy i poziom słyszalności wyższy niż 15 dB od 2 lat. Oszacowanie skumulowanych proporcji dni z wysiękiem w obrębie ucha środkowego
Użyliśmy terminu wysięk ucha środkowego , aby objąć wszystkie typy zapalenia ucha środkowego, w którym występuje wysięk: ostre zapalenie ucha środkowego z otaractwem lub bez, zapalenie ucha środkowego z wysiękiem i otorrhea przez rurkę tympanostomijną. Aby określić kwalifikowalność do randomizowanego badania, oszacowaliśmy skumulowane proporcje dni, w których każde dziecko miało jednostronny wysięk i obustronny wysięk na podstawie diagnoz dokonywanych podczas indywidualnych wizyt i interpolacji w odstępach między wizytami. Zasady, których użyliśmy do określenia uprawnień, były bardziej restrykcyjne9 niż te, które wykorzystaliśmy do oceny wyników po randomizacji.6-8
Randomizowany test kliniczny
Dodatek 2. Procent dni w określonym okresie obserwacji, w którym dwustronny lub jednostronny efekt złuszczeń musi być obecny, aby spełnić kryteria losowości. Dzieci zakwalifikowały się do randomizowanego badania klinicznego, jeśli począwszy od wieku 2 miesięcy oraz w ciągu pierwszych 3 lat życia, miały wysięk ucha środkowego, który pojawił się w znacznym stopniu i który utrzymywał się, pomimo leczenia lekami przeciwdrobnoustrojowymi, przez 90 dni. w przypadku wysięku obustronnego lub 135 dni w przypadku wysięku jednostronnego. Dzieci z nieregularnym obustronnym lub jednostronnym wysiękiem ucha środkowego o określonych proporcjach dłuższych okresów również były uprawnione (kryteria są wymienione w dodatku 2 [dostępne tylko w wersji elektronicznej artykułu]). Na przykład dziecko kwalifikuje się, jeśli ma wysiadanie obustronne przez 67 procent z poprzedzającego okresu 180 dni lub jednostronny wysięk w 67 procentach z poprzedniego okresu 270 dni. Dzieci, które spełniły jedno z tych kryteriów i których rodzice lub opiekunowie wyrazili na piśmie świadomą zgodę, zostały podzielone według miejsca praktyki, wieku (w kategoriach sześciomiesięcznych) oraz tego, czy kryteria kwalifikowalności zostały spełnione na podstawie wysięku dwustronnego lub jednostronnego. Następnie przydzielono je losowo, w obrębie tych warstw i w zrównoważonych blokach po cztery, w celu poddania się wczesnemu lub późnemu wprowadzeniu rurki tympanostomijnej. Zadania zostały wykonane przez wyznaczonych nieklinicznych członków personelu przy użyciu oddzielnych, generowanych komputerowo list losowych liczb. Dzieci, które zostały przydzielone do grupy wczesnego leczenia, zaplanowano tak, aby możliwie jak najszybciej zostały zainstalowane rurki tympanostomijne. Osoby przydzielone grupie z późnym leczeniem miały zostać poddane operacji sześć miesięcy później, jeśli utrzymywał się obustronny wysięk lub dziewięć miesięcy później, jeśli utrzymywał się jednostronny wysięk, ale dzieci w tej grupie mogły otrzymywać probówki wcześniej, gdyby ich rodzice poprosili o operację. Dzieciom, którym odmówiono zgody na randomizację, zaproponowano wstawienie rurki elektrycznie
[przypisy: nerwobóle żołądka, choroba verneuila, kapsuloreksja ]
[hasła pokrewne: żołądek wielokomorowy, funkcja poznawcza, nerwobóle żołądka ]

0 thoughts on “apteki dyżurne radom cd”