Skip to content

Alergie i przeciwciała IgE

1 rok ago

600 words

Objawy alergiczne są wynikiem procesu zapalnego wywołanego przez alergen lub alergeny, na które pacjent wytworzył przeciwciała po wcześniejszym narażeniu. Artykuł przeglądowy dr Kay a na temat chorób alergicznych (wydanie 4 stycznia) rozpoznaje jedynie działanie IgE w procesie zapalnym i błędnie identyfikuje odpowiedź pośredniczoną przez limfocyty T pomocnicze typu 2 (Th2) jako odpowiedź wyłącznie IgE, ignorując inne epitopy . Może to być wynikiem zastosowania natychmiastowych testów nadwrażliwości skórnych jako jedynego środka do wykrywania reakcji alergicznej pacjenta. Takie testy wykrywają tylko przeciwciała IgE. Uważam, że artykuł jest poważnie wadliwy, ponieważ ignoruje najskuteczniejsze przeciwciała przeciwzapalne wytwarzane podczas ekspozycji na antygen – mianowicie IgG i IgM.
Vincent A. Marinkovich, MD
801 Brewster Ave., Redwood City, CA 94063
Odniesienie1. Kay AB. Alergie i choroby alergiczne. N Engl J Med 2001; 344: 30-37
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Dr Kay odpowiada:
Do redakcji: Chociaż dr Marinkovich słusznie wskazuje, że komórki Th2 kierują syntezą IgG, nie tylko IgE, niewiele wskazuje na to, że przeciwciała inne niż IgE powodują znaczne uszkodzenia tkanki w atopowej chorobie alergicznej. W rzeczywistości kilka badań sugeruje, że IgG, produkowane przez naturalną ekspozycję1 lub podczas immunoterapii2 (i często określane jako przeciwciała blokujące ), może być ochronne. Co więcej, zarówno osoby z atopią, jak i bez atopii wytwarzają specyficzne dla roztoczy kurzy i specyficzne dla pyłku trawy IgG1 i IgG4.3 Z drugiej strony istnieje kilka nieatopowych zaburzeń nadwrażliwości (które zwykle znajdują się poza regionem alergologa). ), w którym przeciwciała IgG są wyraźnie patogenne.
W reakcjach nadwrażliwości typu Gell i Coombs typu II (cytolityczne lub cytotoksyczne) przeciwciała IgG ułatwiają niszczenie komórek poprzez interakcję z antygenem na powierzchni komórek; takie uszkodzenie jest przyczyną autoimmunologicznej niedokrwistości hemolitycznej i pewnych typów reakcji transfuzji. IgG może również stymulować komórki i tym samym zmieniać ich funkcję (lub przekazywać sygnały) jako agonista (np. W przypadku tyreotropiny w chorobie Gravesa) lub antagonista (np. W przypadku przeciwciała przeciwko receptorowi acetylocholinowemu w miastenii) . W reakcjach nadwrażliwości typu III (lub reakcjach typu Arthusa) kompleksy antygen-przeciwciało w mikrokrążeniu i wokół niego aktywują dopełniacz, co prowadzi do bogatej w neutrofile odpowiedzi zapalnej i następującego po niej uszkodzenia tkanki. Przykłady obejmują immuno-kompleksowe zapalenie kłębuszków nerkowych, klasyczną chorobę posurowiczą i grupę chorób płuc u pacjenta (nadwrażliwość na zapalenie płuc). Rola limfocytów T pomocniczych IgE, IgG, typu i Th2 w patogenezie zaburzeń nadwrażliwości omówiono bardziej szczegółowo w innych punktach.4
AB Kay, MD, Ph.D.
National Heart and Lung Institute, Londyn SW3 6LY, Wielka Brytania
4 Referencje1. Golden DB, Meyers DA, Kagey-Sobotka A, Valentine MD, Lichtenstein LM. Kliniczne znaczenie specyficznego dla jadu poziomu immunoglobuliny G podczas immunoterapii. J Allergy Clin Immunol 1982; 69: 489-493
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
2 Witteman AM, Stapel SO, Sjamsoedin DH, Jansen HM, Aalberse RC, van der Zee JS. Przeciwciała IgG specyficzne wobec Fel d1 wywołane przez naturalną ekspozycję mają działanie blokujące w testach skórnych. Int Arch Allergy Immunol 1996; 109: 369-375
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Kemeny DM, Urbanek R, Ewan P, i in. Podklasa przeciwciała IgG w chorobie alergicznej. II. Podklasa IgG przeciwciał wyprodukowanych po naturalnej ekspozycji na roztocze i pyłki traw u osób atopowych i nonatopowych. Clin Exp Allergy 1989; 19: 545-549
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
4. Kay AB. Koncepcje alergii i nadwrażliwości. W: Kay AB, wyd. Alergie i choroby alergiczne. Vol. 1. Oxford, Anglia: Blackwell Science, 1997: 23-35.
Google Scholar
(3)
[przypisy: dobowa ilość moczu, złamanie wyrostka poprzecznego, kapsuloreksja ]
[więcej w: żołądek wielokomorowy, funkcja poznawcza, nerwobóle żołądka ]

0 thoughts on “Alergie i przeciwciała IgE”