Skip to content

Zapobieganie cukrzycy typu 2 przez zmiany w stylu życia wśród osób z upośledzoną tolerancją glukozy cd

1 rok ago

520 words

Zalecano częste przyjmowanie produktów pełnoziarnistych, warzyw, owoców, mleka o niskiej zawartości tłuszczu i produktów mięsnych, miękkich margaryn i olejów roślinnych bogatych w jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Poradę dietetyczną dostosowano do każdego tematu na podstawie trzydniowej dokumentacji żywnościowej, sporządzonej cztery razy w roku. Każdy badany w grupie interwencyjnej odbył siedem sesji z dietetykiem w pierwszym roku badania i jedną sesję co trzy miesiące później. Osoby te otrzymały również indywidualne wskazówki dotyczące zwiększenia poziomu aktywności fizycznej. Ćwiczenia wytrzymałościowe (takie jak chodzenie, bieganie, pływanie, aerobowe gry w piłkę lub jazda na nartach) były zalecane jako sposób na zwiększenie wydolności tlenowej i poprawę wydolności krążeniowo-oddechowej. Nadzorowane, progresywne, indywidualnie dopasowane, treningowe treningi oporowe były również oferowane w celu poprawy zdolności funkcjonalnej i siły dużych grup mięśniowych; uczestnicy zostali poinstruowani, aby wykonać umiarkowaną do dużej liczby powtórzeń i zrobić przerwę od 15 do 60 sekund między stacjami w obwodzie. W ciągu pierwszego roku udział w tych sesjach wahał się od 50 do 85 procent w różnych ośrodkach. Jeśli podczas corocznej wizyty lekarz prowadzący odkrył stan kliniczny wymagający uwagi, taki jak wysokie stężenie cholesterolu w surowicy lub nadciśnienie, pacjentowi zalecono skontaktowanie się ze swoim lekarzem w celu leczenia i obserwacji.
Studia kliniczne
Na linii podstawowej i podczas corocznej wizyty wszyscy uczestnicy badania wypełniali kwestionariusz historii medycznej i przeszli badanie fizykalne, które obejmowało pomiary antropometryczne i pomiaru ciśnienia krwi oraz doustny test tolerancji glukozy, jak opisano w innym miejscu.13
Oceny biochemiczne
Glukozę osocza mierzono w każdym ośrodku za pomocą standardowych metod. Pomiary glukozy zostały standaryzowane przez centralne laboratorium w Helsinkach, którego personel przeanalizował od 60 do 80 próbek osocza z każdego centrum w dwóch powtórzeniach. Obliczono równanie regresji liniowej dla każdego ośrodka, przy użyciu pomiaru stężenia glukozy w osoczu określonego w laboratorium w Helsinkach jako wzorca. Równania te wykorzystano do skorygowania lokalnie zmierzonych wartości stężenia glukozy w osoczu. Wynik drugiego doustnego testu tolerancji glukozy został uznany za wartość bazową dla porównania z wartościami uzyskanymi później; u niektórych pacjentów, których wejście do badania było opóźnione, przeprowadzono trzeci doustny test tolerancji glukozy, którego wynik uznano za wartość wyjściową. Stężenie insuliny w surowicy mierzono testem radioimmunologicznym (Pharmacia, Uppsala, Szwecja), a poziomy cholesterolu całkowitego, cholesterolu lipoprotein o dużej gęstości i triglicerydów mierzono za pomocą oznaczenia enzymatycznego w centralnym laboratorium w Helsinkach.
Ocena punktów końcowych
Cukrzycę zdefiniowano zgodnie z kryteriami z 1985 r. Światowej Organizacji Zdrowia14 jako stężenie glukozy w osoczu na czczo wynoszące 140 mg na decylitr lub wyższą lub stężenie glukozy w osoczu 200 mg na decylitr lub wyższą dwie godziny po doustnym prowokowaniu glukozą. Wymagaliśmy potwierdzenia rozpoznania cukrzycy za pomocą drugiego doustnego testu tolerancji glukozy; jeśli diagnoza nie została potwierdzona w drugim teście, badany realizował program zgodnie z pierwotnym losowym przypisaniem
[podobne: tarcza międzykręgowa, piramidy nerkowe, anatomia krtani ]
[hasła pokrewne: masa krytyczna fizyka, związki purynowe, złamanie wyrostka poprzecznego ]

0 thoughts on “Zapobieganie cukrzycy typu 2 przez zmiany w stylu życia wśród osób z upośledzoną tolerancją glukozy cd”