Skip to content

Zapobieganie cukrzycy typu 2 przez zmiany w stylu życia wśród osób z upośledzoną tolerancją glukozy ad 6

1 rok ago

35 words

Zgodnie z analizą regresji Coxa dla wszystkich zebranych osobolat, skumulowana częstość występowania cukrzycy była o 58% niższa w grupie interwencyjnej niż w grupie kontrolnej (współczynnik ryzyka, 0,4; przedział ufności 95%, 0,3 do 0,7; P <0,001). . Częstość występowania cukrzycy była o 63% niższa wśród mężczyzn w grupie interwencyjnej (przedział ufności 95%, 18 do 79%, P = 0,01) i 54% niższa wśród kobiet (przedział ufności 95%, od 26 do 81%, P = 0,008) . Ryc. 2. Ryc. 2. Zachorowalność na cukrzycę w trakcie obserwacji, zgodnie ze wskaźnikiem sukcesu. Podczas rocznej wizyty każdy z uczestników otrzymał ocenę 0 dla każdego celu interwencji, który nie został osiągnięty, i ocenę dla każdego osiągniętego celu; Wynik sukcesu został obliczony jako suma ocen. 40 pacjentów, którzy wycofali się z badania, gdy ich stan cukrzycy był nieznany, a 14 pacjentów z niekompletnymi danymi zostało wykluczonych z tej analizy. Związek pomiędzy wynikiem sukcesu a ryzykiem cukrzycy, z 95-procentowymi przedziałami ufności, oszacowano za pomocą logistyczno-regresyjnej analizy obserwowanych danych. Krzywe pokazują częstość występowania cukrzycy opartą na modelu, zgodnie z wynikiem sukcesu jako zmienną ciągłą; krzywa, której punkty danych są wyrównane do otwartych słupków, przedstawia zależność oparta na modelu dla grupy kontrolnej, a krzywa, której punkty danych są wyrównane do zacienionych słupków, reprezentuje zapadalność opartą na modelu dla grupy interwencyjnej.
Osoby badane zostały uszeregowane zgodnie z ich sukcesem w osiąganiu celów interwencji (i uzyskano wynik pozytywny od 0 do 5) na rocznym badaniu, przy czym wyższe wyniki wskazują na więcej celów (rysunek 2). Wystąpiła silna odwrotna korelacja między wynikiem sukcesu a występowaniem cukrzycy. Trzynaście osób w grupie interwencyjnej i 48 osób w grupie kontrolnej nie osiągnęło żadnego z celów; cukrzyca rozwinęła się odpowiednio u 38 procent i 31 procent tych osób podczas obserwacji. Cukrzyca nie rozwinęła się u żadnego z badanych, którzy osiągnęli cztery lub pięć celów (49 osób w grupie interwencyjnej i 15 w grupie kontrolnej). Zgodnie z analizą jednowymiarową, iloraz szans dla cukrzycy u osób w grupie interwencyjnej, którzy utracili ponad 5 procent początkowej masy ciała podczas rocznej wizyty kontrolnej, wynosił 0,3 (przedział ufności 95%, od 0,1 do 0,7) jako w porównaniu z osobami z grupy interwencyjnej, które straciły na wadze; odpowiedni iloraz szans w grupie kontrolnej wynosił 0,4 (przedział ufności 95%, 0,1 do 1,2). Wśród osób w grupie interwencyjnej, która nie osiągnęła celu utraty 5% początkowej masy ciała, iloraz szans dla cukrzycy u osób, które osiągnęły cel w odniesieniu do wysiłku fizycznego (ponad cztery godziny w tygodniu) w ciągu pierwszego roku wynosił 0,2 (przedział ufności 95%, od 0,1 do 0,6) w porównaniu z tymi w grupie interwencyjnej, którzy utrzymywali siedzący tryb życia; odpowiedni iloraz szans w grupie kontrolnej wynosił 0,6 (przedział ufności 95%, od 0,3 do 1,1). Po skorygowaniu wskaźnika masy ciała o wskaźnik bazowy, iloraz szans dla cukrzycy u osób z grupy interwencyjnej, u których osiągnięto cel wysiłkowy, był nadal statystycznie istotny (iloraz szans, 0,3; 95% przedział ufności, 0,1 do 0,7).
W trakcie badania 40 osób (8 procent) wycofało się – 23 w grupie interwencyjnej i 17 w grupie kontrolnej
[więcej w: dobowa ilość moczu, kryształy kwasu moczowego w moczu, kapsuloreksja ]
[więcej w: opaska esmarcha, kikut krukenberga, zastosowanie fal elektromagnetycznych ]

0 thoughts on “Zapobieganie cukrzycy typu 2 przez zmiany w stylu życia wśród osób z upośledzoną tolerancją glukozy ad 6”