Skip to content

Wykrywanie mutacji w genie tyrozynazy u pacjenta z typem IA cystykołaczykowym bielactwo ad 5

1 rok ago

388 words

Te substytucje nie są powszechnymi polimorfizmami, ponieważ nie zostały zaobserwowane w 16 innych zsekwencjonowanych allelach tyrozynazy – 8 od normalnych osób 8 9 10 (i danych niepublikowanych) i 8 od innych pacjentów z albinizmem alipologicznym ujemnym pod względem tyrozynazy (dane niepublikowane). Podstawienia zarówno w kodonie 355, jak i kodonie 365 wydają się wysoce prawdopodobne, że powodują poważne defekty aktywności tyrozynazy in vivo. Oba skutkują zmianami ładunku netto i oba występują w regionie przewidywanej struktury helikalnej w tak zwanym regionie Cu (B) tyrozynazy.24 Ten segment najwyraźniej wiąże jeden z dwóch atomów miedzi potrzebnych do katalitycznej aktywności tyrozynazy, 22, 24 i zakłócanie wiązania miedzi powodowanej przez substytucje w kodonach 355 i 365 mogą wyjaśniać brak aktywności katalitycznej uzyskanych polipeptydów tyrozynazy. Podstawienie w kodonie 355 również znosi potencjalne N-sprzężone miejsce glikozylacji w polipeptydzie tyrozynazy. Dojrzała ludzka tyrozynaza jest glikoproteiną25 zawierającą sześć potencjalnych miejsc N-glikozylacji, przy resztach asparaginy 68, 93, 143, 212, 319 i 353, z których wszystkie zostały zachowane pomiędzy ludźmi 8 9 10 i myszami 14, 26, chociaż rozmieszczenie łańcuchy oligosacharydowe ludzkiej tyrozynazy nie są znane, tyrozynaza chomika najwyraźniej zawiera cztery połączone z asparaginą łańcuchy oligosacharydowe na cząsteczkę.27 Wydaje się, że glikozylacja odgrywa kluczową rolę w translokacji tyrozynazy z retikulum endoplazmatycznego do premelanosomów, 28, 29 i inhibitorów indukujących glikozylację. depigmentacja hodowanych komórek czerniaka in vivo.28 Podstawienie w kodonie 355 (Thr . Lys) może zatem mieć plejotropowy wpływ na aktywność katalityczną, transport i stabilność uzyskanego polipeptydu tyrozynazy.
Niedobór tyrozynazy z powodu niedoboru tyrozynazy jest jedynym zaburzeniem ludzkiej pigmentacji, w którym zidentyfikowano określoną wadę biochemiczną. Przewidujemy, że identyfikacja specyficznych mutacji genu tyrozynazy u pacjentów z tym zaburzeniem znacznie ułatwi poradnictwo genetyczne rodzin z oculocutaneous albinism, pozwalając na lepszą identyfikację nosicieli i umożliwiając prenatalną diagnozę tego ważnego zaburzenia genetycznego.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez Grant Badawczy Kliniczny (6-408) z Fundacji Marszu Dimesów i grantów (AR-39892 i GM-22167) z National Institutes of Health.
Jesteśmy wdzięczni T. Takeuchi za pełnowymiarowe cDNA mysiej tyrozyny, Tyrs-J.
Author Affiliations
Z wydziałów genetyki medycznej (RAS, KMS, LBG) i pediatrii (RAS), University of Wisconsin, Madison; oraz Wydział Medycyny i Instytut Genetyki Człowieka, University of Minnesota, Minneapolis (RAK). Prośby o przedruk do Dr. Spritza w 309 Laboratorium Genetyki, 445 Henry Mall, University of Wisconsin, Madison, WI 53706.

[hasła pokrewne: włóknik po wycięciu migdałków, olx chojnów, szwajcarski system opieki zdrowotnej ]

0 thoughts on “Wykrywanie mutacji w genie tyrozynazy u pacjenta z typem IA cystykołaczykowym bielactwo ad 5”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Odżywki do włosów[…]