Skip to content

Wybuch toksycznej encefalopatii spowodowanej spożywaniem małży zanieczyszczonych kwasem domikowym ad 8

1 rok ago

391 words

Jednakże rozkład okresów inkubacji oraz fakt, że początek wystąpił po 20 lub więcej godzinach w zaledwie 5 procentach przypadków sugeruje, że górna granica jest podobna do tej, której użyliśmy. W Kanadzie podjęto kroki w celu zapobieżenia nawrotowi zatrucia skorupiakami z powodu kwasu domiowego. Worki małży są teraz etykietowane pod względem czasu i miejsca zbiorów. Małże są testowane na obecność kwasu domiowego za pomocą mysiego testu biologicznego i wysokosprawnej chromatografii cieczowej przed dystrybucją komercyjną. 22 Od grudnia 1987 r. Nie odnotowano nowych przypadków zatrucia kwasem domowym w związku ze spożywaniem małży.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Przedstawione w części na Interscience Conference on Antimicrobial Agents and Chemioterapia, Los Angeles, 23-26 października 1988.
Jesteśmy wdzięczni następującym osobom, agencjom i instytucjom za współpracę: mieszkańcom i pracownikom szpitala Royal Victoria i Montreal General Hospital; Robert Palmer, Bureau régional des maladies infectieuses, Regroupement de départements de santé communautaire du Montréal métropolitain; Claude Labrecque, MD, i Louise Guimont, MD, Montreal społeczność służby zdrowia; Stirling Carpenter, MD, i Jeanne Teitelbaum, MD, Montreal Neurological Institute and Hospital; Montreal Urban Community, Montreal; Guy Sanfaçon, Ph.D., Quebec Poison Control Center, Quebec City; Minist.re de l Agriculture, des P.cheries et de l Alimentation, Quebec; James Lawrence, Ph.D., Biuro Bezpieczeństwa Chemicznego i Operacji w Terenie, Oddział Ochrony Zdrowia, Health and Welfare Canada, Ottawa, Ontario; Jeff Wright, Ph.D., National Research Council, Halifax, Nova Scotia; Louis Hanic, Ph.D., University of Prince Edward Island; Lorne Lea, Fisheries and Oceans Canada, Charlottetown, Prince Edward Island; Atlantic Mussel Growers i Saint Peters Bay Mussel Farm, Wyspa Księcia Edwarda; i Louise Ann McNutt, Ph.D., Katedra Medycyny Prewencyjnej, University of Iowa, Iowa City.
Author Affiliations
Z Bureau régional des maladies infectieuses (TMP, LB, RSR), Bureau régional en santé environnementale (TK), Regroupement de départements de santé communautaire du Montréal métropolitain, Montreal; Wydział Epidemiologii Pola, Laboratorium Centrum Kontroli Chorób (TMP, JCH) i Biuro Zagrożeń Mikrobiologicznych, Dyrekcja ds. Żywności, Oddział Ochrony Zdrowia (ECDT), Kanada Zdrowia i Dobrostanu, Ottawa, Ontario; i Departamentem Medycyny Wewnętrznej, University of Iowa, Iowa City (TMP). Prośba o ponowne przesłanie do Dr. Remisa w Bureau régional des maladies infectieuses, 980 rue Guy, Suite 300A, Montreal, PQ H3H 2K3, Canada.

[podobne: edugaleria, kryształki kwasu moczowego w moczu, pekniecie zoladka ]

0 thoughts on “Wybuch toksycznej encefalopatii spowodowanej spożywaniem małży zanieczyszczonych kwasem domikowym ad 8”