Skip to content

sokółka dentysta ad

1 rok ago

528 words

Krytyczną przeszkodą w analizie różnic rasowych w odpowiedzi terapeutycznej jest niedostateczna reprezentacja czarnych pacjentów w próbach leczenia niewydolności serca. W badaniu V-HeFT I i II 2,12 27 procent pacjentów było czarnych, aw SOLVD 6,7 12 procent było czarnych. W innych badaniach odsetek pacjentów rasy czarnej był znacznie mniejszy, 1-5 po części z powodu włączenia pacjentów z dużej liczby ośrodków europejskich. Wcześniejsza analiza danych z SOLVD wykazała gorszy wynik u pacjentów rasy czarnej niż u białych pacjentów13. Czarni pacjenci byli o 28 procent bardziej narażeni na śmierć z dowolnej przyczyny, a 37 procent częściej umierają z dowolnej przyczyny lub hospitalizowani z powodu niewydolności serca niż białych pacjentów, co było niezależne od ważnych czynników prognostycznych i społeczno-ekonomicznych. Jednak stosunkowo niewielka liczba czarnych pacjentów i wyraźne różnice między ich charakterystykami wyjściowymi a charakterystycznymi dla białych pacjentów uniemożliwiły wiarygodną ocenę różnic w odpowiedzi na enalapryl pod względem śmiertelności. Niemniej jednak zaobserwowano możliwą różnicę w odpowiedzi na enalapryl pod względem ryzyka zgonu z jakiejkolwiek przyczyny lub hospitalizacji z powodu niewydolności serca po skorygowaniu o ważne zmienne prognostyczne (P = 0,08). Ta obserwacja stanowiła podstawę do niniejszej analizy uczestników SOLVD. W tej analizie procedury dopasowania14 zostały użyte do identyfikacji populacji podobnych białych pacjentów, u których odpowiedź na enalapryl mogła być bardziej wiarygodna w porównaniu z odpowiedzią u pacjentów rasy czarnej.
Metody
Pacjenci
Pacjenci w wieku od 21 do 80 lat, u których frakcja wyrzutowa lewej komory wynosiła 0,35 lub mniej, mierzona za pomocą echokardiografii, angiografii radionuklidowej lub angiografii kontrastowej, kwalifikowali się do włączenia do SOLVD. 66,7 Rejestracja rozpoczęła się w czerwcu 1986 r., A rejestrację zakończono w marcu 1989 r. w przypadku próby leczenia i w maju 1990 r. w przypadku badania zapobiegawczego. Wykluczono pacjentów z niedawno przebytym zawałem mięśnia sercowego (w ciągu ostatnich 30 dni), klinicznie istotną zastawkową chorobą serca lub poważną chorobą współistniejącą.6,7 Wszystkich 6797 uczestników poddano szczegółowej ocenie stanu wyjściowego w momencie włączenia do badania. Pacjenci zostali włączeni do badania zapobiegawczego, jeśli nie mieli objawów niewydolności serca wymagających leczenia i zostali włączeni do badania, jeśli mieli objawową chorobę. W próbie zapobiegania wystąpiło 4228 pacjentów, a 2569 pacjentów w próbie leczenia; większość pacjentów w próbie leczenia miała objawy II lub III klasy funkcjonalnej New York Heart Association (NYHA). Pacjenci zostali losowo przydzieleni do otrzymywania do 20 mg enalaprylu lub placebo na dobę, a następnie byli obserwowani dla średniej (. SD) 35 . 14 miesięcy w próbie zapobiegania i 33 . 15 miesięcy w próbie leczenia .6,7 Protokół został zatwierdzony przez komisje egzaminacyjne instytucji uczestniczących ośrodków, a pisemną świadomą zgodę na udział w badaniach uzyskano od wszystkich pacjentów.
Klasyfikacja rasy
Dane o pochodzeniu rasowym i pochodzeniu etnicznym uzyskano z formularza kwalifikacji SOLVD, na którym uczestnicy określili siebie jako Indian amerykańskich, azjatyckich, czarnych, białych, hiszpańskich lub innych . Uczestnicy, którzy określili siebie jako czarnych lub białych, stanowili grupy porównawcze do tego analiza
[patrz też: nerwobóle żołądka, przyczyny białkomoczu, ropień opadowy ]
[przypisy: pekniecie zoladka, zwiotczenie przepony, krwiak zaotrzewnowy ]

0 thoughts on “sokółka dentysta ad”