Skip to content

Ryzyko narażenia personelu chirurgicznego na krew pacjenta podczas operacji w Szpitalu Ogólnym w San Francisco czesc 4

1 rok ago

472 words

Największą część ekspozycji pozajelitowych (12 z 22) i skórnych (41 z 95) mieli mieszkańcy chirurgii. Pielęgniarki miały niewiele ekspozycji pozajelitowych, ale często utrzymywały narażenie skóry na działanie rąk (n = 12). Czynniki przewidujące narażenie
Jednowymiarowa analiza zmiennych potencjalnie predykcyjnych dla śródoperacyjnej ekspozycji wykazała, że kilka zmiennych wiązało się ze zwiększonym ryzykiem (P.0,25): utratą ponad 300 ml krwi, procedurą trwającą ponad trzy godziny, procedurami zabiegi chirurgiczne, zabiegi wymagane w przypadku urazów lub złamań, laparotomie, śródbłonkowe zabiegi ginekologiczne, zabiegi naczyniowe, zabiegi otolaryngologiczne i drenaże ropne skóry. Analiza regresji logistycznej z użyciem tych zmiennych wykazała, że utrata krwi wynosi tylko ponad 300 ml (iloraz szans, 1,60; przedział ufności 95%, 1,24 do 2,06), operacja trwa dłużej niż trzy godziny (iloraz szans, 1,63, przedział ufności 95%, 1,27 do 2,11), procedury naczyniowe (iloraz szans, 3,19, przedział ufności 95%, 1,95 do 5,21) oraz śródbębnowe procedury ginekologiczne (iloraz szans, 1,82, przedział ufności 95%, 1,18 do 2,80) były niezależnie związane z ryzykiem ekspozycja. Gdy analiza logistyczna była ograniczona, tak że tylko ekspozycja pozajelitowa była uważana za zmienną zależną, główne zabiegi chirurgiczne i procedury naczyniowe były jedynymi niezależnymi czynnikami predykcyjnymi.
Status zagrożenia HIV jako predyktor narażenia
Wysoki poziom ryzyka HIV był postrzegany w 375 procedur (29 procent wszystkich); w 351 z nich odnotowano również wysokie ryzyko HBV. Wysoki poziom ryzyka HBV został przypisany do dodatkowych 41 procedur obejmujących pacjentów nieobciążonych ryzykiem zakażenia wirusem HIV. Wysoki poziom ryzyka zakażenia HIV nie wiązał się z niższym poziomem narażenia niż niski poziom ryzyka zakażenia HIV; ekspozycje wystąpiły podczas 7,2 procent (27 z 375) procedur obejmujących pacjentów z wysokim ryzykiem HIV i podczas 6,1 procent (57 z 932) z udziałem pacjentów z niskim ryzykiem HIV. Stopień ekspozycji był również taki sam w tych dwóch grupach (odpowiednio 41 i 37 ekspozycji na 1000 godzin). Podobnie, nie znaleziono różnic w odsetku procedur, w których ekspozycja wystąpiła lub w stopniu narażenia, stwierdzono w procedurach prezentujących wysokie lub niskie ryzyko HBV. Rodzaj wykonanych zabiegów, zakres utraty krwi, czas trwania operacji oraz odsetek przypadków obejmujących urazy lub złamania nie różniły się w zależności od ryzyka zakażenia HIV lub HBV. Jedynym czynnikiem predykcyjnym ekspozycji różniącym się między grupami ryzyka była częstotliwość śródbębnowych procedur ginekologicznych, która była wyższa wśród pacjentów z niskim ryzykiem zakażenia wirusem HIV i HBV (P . 0,05). Brak związku między postrzeganą grupą ryzyka HIV lub HBV a stopą narażenia był oczywisty nawet wtedy, gdy analiza była ograniczona i obejmowała tylko ekspozycje pozajelitowe jako zmienną zależną.
Dokładność oceny ryzyka HIV
Przegląd dokumentacji medycznej udokumentował obecność zakażenia HIV lub czynników ryzyka zakażenia wirusem HIV u 70% pacjentów przed operacją (35 z 50) w próbce, którzy byli postrzegani przez zespół chirurgiczny jako narażeni na wysokie ryzyko zakażenia wirusem HIV.
[więcej w: masa krytyczna fizyka, kikut krukenberga, krwiak zaotrzewnowy ]

0 thoughts on “Ryzyko narażenia personelu chirurgicznego na krew pacjenta podczas operacji w Szpitalu Ogólnym w San Francisco czesc 4”