Skip to content

Rasa i reakcja na blokadę adrenergiczną z karwedylolem u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca ad 5

1 rok ago

556 words

W szczególności karwedilol zmniejszył ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny o 56 procent u czarnych i 68 procent u osób niezałożnych; zmniejszyło ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny lub hospitalizacji z jakiegokolwiek powodu o 48 procent w przypadku czarnych i o 30 procent w przypadku osób niezanieczyszczających (ryc. 1); zmniejszyło ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny lub hospitalizacji z przyczyn sercowo-naczyniowych o 32 procent w przypadku czarnych i o 35 procent w przypadku osób niedozwolonych; obniżyło ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny lub hospitalizacji z powodu niewydolności serca o 43 procent w przypadku czarnych i 49 procent w przypadku osób niezanieczyszczających; i zmniejszyło ryzyko progresji niewydolności serca o 54 procent u czarnoskórych i o 51 procent u osób niezłośliwych (ryc. 2). Stosunek względnego ryzyka tych pięciu zmiennych wyniku w czerni w porównaniu z pacjentami nie czarnymi wynosił 1,38 (przedział ufności 95%, od 0,39 do 4,67), 0,74 (przedział ufności 95%, od 0,42 do 1,34), 1,05 (przedział ufności 95%, 0,54 do 2,04), 1,12 (przedział ufności 95%, 0,47 do 2,72) i 0,94 (przedział ufności 95%, 0,43 do 2,05). Żadna z wartości P dla interakcji między leczeniem a rasą dla tych pięciu zmiennych wyniku była istotna (P = 0,63, P = 0,33, P = 0,89, P = 0,78 i P = 0,88, odpowiednio). W przypadku dwóch zmiennych wynikowych związanych z najwyższymi wskaźnikami zdarzeń w grupie placebo wpływ karwedilolu był statystycznie istotny, nawet gdy analiza była ograniczona do pacjentów rasy czarnej. W szczególności wśród czarnych pacjentów karwedylol w porównaniu z placebo zmniejszył łączne ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny lub hospitalizacji z jakiegokolwiek powodu o 48 procent (p = 0,01) i zmniejszył ryzyko progresji niewydolności serca o 54 procent (p = 0,03) .
Bezpieczeństwo
Podczas dwóch tygodni otwartej terapii karwedilolem wskaźniki wycofania z powodu zgonu lub działań niepożądanych były podobne wśród pacjentów rasy czarnej i pacjentów nieczarnych (odpowiednio 5,1% i 6,8%). Po randomizacji częstość występowania określonych działań niepożądanych w grupie otrzymującej karwedylol (po skorygowaniu częstości występowania zdarzeń w grupie przyjmującej placebo) była również podobna u pacjentów rasy czarnej iu pacjentów nieleczonych, z tą różnicą, że karwedylol powodował częstsze niedociśnienie (ale nie zawroty głowy). u osób nie będących czarnymi nosicielami niż u czarnych (P = 0,02 dla interakcji między rasą i leczeniem), być może z powodu niższych ciśnień krwi w linii podstawowej u pacjentów z nieczułością (Tabela 1). Większość działań niepożądanych miała nasilenie łagodne lub umiarkowane i ustąpiła samoistnie lub po zmniejszeniu dawki badanego leku. Odsetek pacjentów, którzy przerwali leczenie z powodu zdarzenia niepożądanego był niższy w grupie otrzymującej karwedylol niż w grupie placebo, niezależnie od tego, czy pacjenci byli czarni (7 procent w porównaniu z 14 procentami, P = 0,06) czy też nie czarni (8 procent w porównaniu z 12 procentami, P = 0,02). Ponadto nie było różnicy w tych proporcjach między dwiema kohortami rasowymi.
Dyskusja
Wcześniejsze badania sugerowały, że czarni pacjenci z niewydolnością serca mogą czerpać mniejsze korzyści niż pacjenci z nieblaskowymi lekami, które przedłużają życie i zmniejszają ryzyko hospitalizacji lub mogą nawet mieć szkodliwą odpowiedź na takie leki. [16] 17 W niniejszej retrospekcji analiza jednak nie miała wpływu na odpowiedź na karwedylol u pacjentów z niewydolnością serca
[hasła pokrewne: dobowa ilość moczu, przewlekłe ropne zapalenie migdałków podniebiennych, przewlekłe ropne zapalenie migdałków ]
[hasła pokrewne: szron mocznicowy, olx chojnów, włóknik po wycięciu migdałków ]

0 thoughts on “Rasa i reakcja na blokadę adrenergiczną z karwedylolem u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca ad 5”