Skip to content

Rak piersi: społeczeństwo kształtuje epidemię czesc 4

1 rok ago

302 words

Fosket i jego współpracownicy dokonują przeglądu dyskusji na temat raka piersi w czasopismach dla kobiet i zauważają, że istnieje cienka granica między odpowiedzialnością za nauczanie (na przykład w przypadku samobadania piersi) a obwinianiem ofiary. Wnioski redaktorów łączą przydatne rekomendacje z niewłaściwymi przesłankami i ideałami, które są poza naszym zasięgiem. Twierdzą, że zdefiniowany przez mężczyzn, biomedyczny, naukowy świat. . . ma małe zainteresowanie rozumieniem raka piersi. To czysty nonsens. Następnie zajmują się zalecaniem raczej profilaktyki niż leczenia jako celu badań. Profilaktyka zawsze była pasierbem medycyny – korzyści są teoretyczne, a my wciąż mamy do czynienia z obowiązkiem leczenia tych, dla których zapobieganie nie zadziałało. Oczywiście, zapobieganie rakowi piersi jest nabożnym doświadczeniem, którego można życzyć. Dopóki nie zostanie osiągnięty, kozły ofiarne dla mężczyzn i kobiet, którzy poświęcają swoje życie na leczenie osób z tą chorobą, nie doprowadzą nas do nikąd. W tej książce znajdują się dobre rekomendacje, w tym wezwanie do powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, więcej badań na temat możliwych przyczyn środowiskowych choroby i opowiadanie historii kobiet, które borykają się z chorobą, ale umierają z niej, a nie tylko tych z Zwycięzcy. Najlepszy wynik będzie pochodził z empatii dla osób z rakiem piersi i ich rodzin, z ostrą krytyką danych i metod, które mamy teraz, oraz z szacunku dla mężczyzn i kobiet, którzy badają i leczą tę chorobę.
David Spiegel, MD
Stanford University School of Medicine, Stanford, CA 94305-5718

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
Listy
Zamknij listy
[przypisy: ropień opadowy, żołądek wielokomorowy, związki purynowe ]
[hasła pokrewne: kryształy kwasu moczowego w moczu, tarcza międzykręgowa, kryształki kwasu moczowego w moczu ]

0 thoughts on “Rak piersi: społeczeństwo kształtuje epidemię czesc 4”