Skip to content

prostowanie przegrody nosowej warszawa cena czesc 4

1 rok ago

514 words

Ponieważ mężczyźni z hiperlipidemią byli nadmiernie sparaliżowani podczas wizyty 2, wskaźniki umieralności, średnie i ich standardowe błędy oraz częstość występowania były ważone, aby uwzględnić zmienne proporcje pobierania próbek w warstwach określonych przez wiek, kliniki i poziomy lipidów.24 Standardowe błędy w zakresie wskaźników śmiertelności zostały obliczone za pomocą wzoru aproksymacyjnego z Chiang. 30 Obliczone współczynniki zostały również przekształcone w warunkowe prawdopodobieństwa śmierci w okresie 10 lat.31 Te prawdopodobieństwa są zależne od faktu, że dana osoba nie umiera z żadnej innej przyczyny podczas 10 lat. Współczynniki umieralności związane ze starzeniem się oraz śmiertelność obliczone na podstawie jedynie 15-procentowej próby losowej uczestników były zgodne z przedstawionymi tu skorygowanymi pod względem wieku wskaźnikami ważonymi. Testy statystyczne wpływu każdego poziomu lipidów na śmiertelność z powodu choroby niedokrwiennej serca i chorób sercowo-naczyniowych, skorygowane o inne czynniki ryzyka, przeprowadzono przy użyciu modelu dyskretnych proporcjonalnych zagrożeń, 32, 33 odpowiednio ważonego w warstwach próbkowania. Poziomy lipidów zostały uwzględnione w modelach statystycznych jako zmienne wskaźnikowe reprezentujące kategorie lipidów przedstawione w tabelach. Ogólny efekt każdego poziomu lipidów określono za pomocą testu współczynnika prawdopodobieństwa stosowanego dla wszystkich zmiennych wskaźnikowych reprezentujących dany poziom lipidów. Modele cholesterolu LDL zawierały triglicerydy jako zmienną kontrolną, a modele cholesterolu HDL zawierały cholesterol LDL. We wszystkich modelach uwzględniono również zmienne kontrolne wiek i wskaźnik masy ciała jako zmienne ciągłe i aktualne palenie, nadciśnienie i poziom aktywności fizycznej jako zmienne binarne.
Nadciśnienie definiowano jako skurczowe ciśnienie krwi przekraczające 140 mm Hg, rozkurczowe ciśnienie krwi przekraczające 90 mm Hg lub stosowanie leków przeciwnadciśnieniowych. Zmienna aktywności fizycznej opierała się na odpowiedzi uczestnika na pytanie Czy regularnie angażujesz się w forsowne ćwiczenia lub ciężką pracę fizyczną.
Oddzielne modele zostały dopasowane dla mężczyzn z chorobą sercowo-naczyniową i bez niej w linii podstawowej. Szacowane współczynniki dla modeli obejmujących mężczyzn z chorobą sercowo-naczyniową i bez niej w linii podstawowej porównano, obliczając wariancję różnicy między dwoma współczynnikami jako sumę wariancji poszczególnych współczynników. Ta metoda zakłada zerową kowariancję między współczynnikami. W niniejszym przypadku kowariancja nie jest technicznie zerowa, ale jest tak mała, że miałaby znikomy wpływ na statystyki testu. Współczynniki zagrożenia i ich dwustronne 95-procentowe przedziały ufności obliczono zgodnie z następującym wzorem: exp (beta . 1,96 * SE (beta)). Wszystkie testy istotności były dwustronne.
Wyniki
Tabela 1. Tabela 1. Skorygowana względem wieku, ważona częstość występowania objawów choroby sercowo-naczyniowej (CVD) na podstawie badania podstawowego i wybranych cech mężczyzn w tych kategoriach * Tabela 2. Tabela 2. Dostosowane do wieku, ważone wskaźniki śmierci od choroby niedokrwiennej serca (CHD), choroby sercowo-naczyniowej (CVD) i wszystkich przyczyn przypadających na 1000 osobolat obserwacji, zgodnie z kategorią choroby sercowo-naczyniowej na linii podstawowej. * Prawie jedna piąta badanej populacji miała pewne dowody na chorobę sercowo-naczyniową na etapie podstawowym (tabela 1)
[przypisy: kikut krukenberga, zastosowanie fal elektromagnetycznych, szwajcarski system opieki zdrowotnej ]

0 thoughts on “prostowanie przegrody nosowej warszawa cena czesc 4”