Skip to content

Opieka nad pacjentami z HIV w Stanach Zjednoczonych

1 rok ago

190 words

width=300Od czasu pełnej implementacji ACA w 2014 r. Opieka nad pacjentami z HIV zmieniła się w Stanach Zjednoczonych. Około 55 000 PLWH zyskało Medicaid dzięki ekspansji Medicaid ACA, ale wiele z niskodochodowych PLWH pozostawiono bez ubezpieczenia zdrowotnego w stanach niepaństwowych Medicaid. Adaptacje państwowe są siecią bezpieczeństwa, która zapewnia, że ​​nieubezpieczoni PLWH otrzymują kluczowe leki, takie jak terapia antyretrowirusowa, a wiele ADAP włącza ACA do swojego modelu opieki zdrowotnej poprzez finansowanie kwalifikujących się planów zdrowotnych ACA (QHP). W 2016 roku ponad 124000 PLWH otrzymało dofinansowanie ze swojego państwowego ADAP na zakup i kontynuację QHP.

Biorąc pod uwagę złożony charakter interakcji ACA z dostarczaniem opieki zdrowotnej związanej z HIV, praktyka oparta na systemach jest niezbędna dla dostawców usług w zakresie HIV. Dodatkowo, z możliwością większej zmiany reformy systemu opieki zdrowotnej w przyszłości, znaczenie praktyki opartej na systemach tylko wzrośnie. Celem tego badania było poznanie wiedzy i poglądów lekarzy zajmujących się HIV na temat ACA w całym kraju.
[podobne: żołądek wielokomorowy, funkcja poznawcza, nerwobóle żołądka ]

0 thoughts on “Opieka nad pacjentami z HIV w Stanach Zjednoczonych”