Skip to content

Molekularne predyktory przeżycia po adiuwancie Chemioterapia raka okrężnicy czesc 4

1 rok ago

379 words

Z 516 analizowanych nowotworów wyniki można było interpretować dla 445 (86 procent). Klasyfikacja niestabilności mikrosatelitarnej
Zmiany w ruchliwości elektroforetycznej DNA amplifikowanego za pomocą PCR wykorzystano do oceny niestabilności mikrosatelitarnej.14,16,32,42 Dla każdego guza zarejestrowano liczbę markerów ze zmienionymi rozmiarami allelicznymi i liczbę technicznie zadowalających markerów. Oceniając 298 raków, dla których dostępne było DNA kontrolne, stwierdziliśmy niestabilność mikrosatelitarną za pomocą interpretowalnych markerów pośród ośmiu markerów dinukleotydów i dwóch poliadeninowych traktów. Guzy ze zmianą co najmniej dwóch markerów i co najmniej 30 procent interpretowalnych markerów zostały sklasyfikowane jako mające wysoki poziom niestabilności mikrosatelitarnej, zgodnie z międzynarodowymi kryteriami.11 Niski poziom niestabilności mikrosatelitarnej zdefiniowano jako przesunięcie tylko w jednym dinukleotydu. znacznik. W tym badaniu nowotwory o niskim poziomie niestabilności mikrosatelitarnej zaklasyfikowano jako guzy stabilne mikrosatelitarnie.11
Wszystkie nowotwory ze zmianą markera mononukleotydowego miały wysoki poziom niestabilności mikrosatelitarnej po zbadaniu z pełnym panelem markerów, jak opisano poprzednio.45,46 Dlatego też w 218 przypadkach bez kontrolnego DNA, które były oceniane dwoma markami mononukleotydowymi, przesunięcie w markerze było uważane za wskazujące na wysoki poziom niestabilności mikrosatelitarnej.
Analiza statystyczna
Przypadki z brakującymi wynikami zostały uwzględnione we wszystkich analizach, które nie obejmowały brakujących danych. Do analizy asocjacji pomiędzy kategorycznymi zmiennymi użyto testu Cochrana-Mantela-Haenszela (skorygowany warstwowo Pearsona chi-kwadrat) i testu chi-kwadrat Pearsona.47 Analizę wariancji zastosowano do danych dotyczących wieku i wielkości guza. Krzywe przeżycia zostały oszacowane za pomocą metody Kaplana i Meiera, 48, a różnice oceniano za pomocą stratyfikowanego logarytmicznego testu.49 Modele regresji proporcjonalnych zagrożeń wykorzystano do wielowymiarowych porównań punktów końcowych od momentu zdarzenia do zdarzenia.50 Wszystkie obliczenia zostały wykonane przy użyciu oprogramowania SAS (wersja 6.12, SAS Institute, Cary, NC). Wszystkie wartości P obliczono z dwustronnych testów istotności.
Wyniki
Najpierw przedstawiamy nieprawidłowości genetyczne w badanych rakach jelita grubego, a następnie odnoszę te wyniki molekularne do przeżycia pacjentów po chemioterapii uzupełniającej.
Zmiany genetyczne
Utratę heterozygotyczności na chromosomie 18q zaobserwowano u 155 spośród 319 nowotworów (49 procent). Spośród tych 155 okazów 143 (92 procent) miało utratę wszystkich analizowanych markerów 18q. Utratę heterozygotyczności przy 17 p znaleziono w 166 z 325 guzów (51 procent). Z 309 guzów, 254 (82 procent) miało utratę alleli zarówno z 18q, jak i 17p lub z żadnego z nich (P <0,001 dla zgodności między stanem 18q a 17p). Utratę alleli 8p stwierdzono w 95 z 303 guzów (31 procent).
Z 445 nowotworów, 205 (46 procent) miało wysoki wskaźnik znakowania dla białka p53, co było zgodne z mutacją genu p53.51 W 204 z 288 guzów (71 procent), wysoki wskaźnik znakowania p53 był związany z utratą alleli od 17p i niski wskaźnik był związany z zatrzymaniem 17p (P <0,001 dla zgodności pomiędzy indeksem znakowania p53 a stanem 17p) [więcej w: piramidy nerkowe, związki purynowe, nerwobóle żołądka ] [podobne: masa krytyczna fizyka, związki purynowe, złamanie wyrostka poprzecznego ]

0 thoughts on “Molekularne predyktory przeżycia po adiuwancie Chemioterapia raka okrężnicy czesc 4”