Skip to content

Molekularne predyktory przeżycia po adiuwancie Chemioterapia raka okrężnicy ad

1 rok ago

462 words

Zmiany molekularne mogą również przewidywać przeżycie po chemioterapii.34-38 Zbadaliśmy panel markerów molekularnych (wymienionych w glosariuszu) w próbkach raka jelita grubego od pacjentów zarejestrowanych przez Eastern Cooperative Oncology Group w dwóch National Cancer Institute Gastrointestinal Intergroup clinical próby chemioterapii adiuwantowej z zastosowaniem schematów opartych na fluorouracylu. Metody
Pacjenci
Przebadano próbki od 516 kwalifikujących się pacjentów zakwalifikowanych do dwóch randomizowanych prób chemioterapii adiuwantowej w kierunku raka okrężnicy. Ci pacjenci mieli raka w stadium III (stadium D Dukesa z przerzutami do węzłów chłonnych) lub raka wysokiego stopnia w stopniu II (stadium B2 wg Dukesa, z niedrożnością okrężnicy, przyleganiem lub inwazją sąsiadujących narządów lub perforacją nowotworu iz en bloc wycięcie wszystkich widocznych chorób, w tym regionalnych przerzutów dootrzewnowych). W jednym badaniu (protokół Wschodniej Współpracy Onkologicznej E2284 [National Cancer Institute, intergroup Int 00]], porównywano trzy terapie – fluorouracyl z lewamizolem, lewamizolem i samą operację.39 Pacjenci w tym badaniu byli włączani od lutego 1985 r. Do października 1987, a mediana czasu obserwacji pacjentów, którzy przeżyli wynosiła 9,0 lat. W drugim badaniu (protokół E2288 [INT 0089]) porównywano cztery leki – małą dawkę leukoworyny i fluorouracyl, dużą dawkę leukoworyny i fluorouracyl, lewamisol i fluorouracyl oraz małą dawkę leukoworyny i fluorouracyl oraz lewamizol – 40 pacjentów. od sierpnia 1988 r. do lipca 1992 r., a mediana czasu obserwacji pacjentów, którzy przeżyli wynosiła 4,8 lat.
Tabela 1. Tabela 1. Główne cechy pacjentów uczestniczących w dwóch badaniach klinicznych, w zależności od tego, czy badanie guza zostało przeanalizowane w aktualnym badaniu. Tak więc, z siedmiu kohort w tych dwóch próbach, pięć otrzymało chemioterapię opartą na fluorouracylu. Przebadaliśmy przeżycie w odniesieniu do obecności lub braku markerów molekularnych w dostępnych próbkach nowotworów od 460 pacjentów w pięciu kohortach otrzymujących fluorouracyl. Nie było statystycznie istotnych różnic w wyniku u pacjentów w tych pięciu kohortach. Badana populacja była reprezentatywna dla wszystkich pacjentów w dwóch próbach klinicznych; jedyną statystycznie istotną różnicą pomiędzy pacjentami włączonymi do tego badania i tymi, których nie uwzględniono, była częstość przerzutów regionalnych (6 procent vs. 9 procent, P = 0,04) (tabela 1).
Analiza próbek nowotworów
Utrwalone formalnie, zatopione w parafinie próbki uzyskano za pośrednictwem Biura Koordynacyjnego Patologii Wschodniego Koła Onkologii. Baza danych informacji o pacjentach została utrzymana w Centrum Statystycznym Grupy Współpracy Wschodniej Onkologii. Analizę laboratoryjną próbek nowotworu przeprowadzono bez znajomości danych klinicznych pacjentów. Mikrodyssekcję tkanki nowotworowej i nie-nowotworowej tkanki kontrolnej, gdy są dostępne, i przygotowanie DNA przeprowadzono jak opisano wcześniej.14,16,32,41
Markery mikrosatelitarne
Rysunek 1. Rysunek 1. Autoradiografy markerów molekularnych. Panel A pokazuje analizę delecji allelicznej na chromosomach 18q (ścieżki 1, 2 i 3) i 17p (ścieżki 4, 5 i 6)
[przypisy: piramidy nerkowe, kapsuloreksja, pekniecie zoladka ]
[więcej w: żołądek wielokomorowy, funkcja poznawcza, nerwobóle żołądka ]

0 thoughts on “Molekularne predyktory przeżycia po adiuwancie Chemioterapia raka okrężnicy ad”