Skip to content

Molekularne predyktory przeżycia po adiuwancie Chemioterapia raka okrężnicy ad 5

1 rok ago

28 words

Białko p21WAF1 / CIP1 wykryto w 211 z 445 guzów (47 procent). W 276 spośród 445 nowotworów (62 procent) stwierdzono odwrotną zależność między znakowaniem p53 i p21WAF1 / CIP1 (P <0,001). Spośród 298 próbek nowotworów oceniano niestabilność mikrosatelitarną, 62 (21%) miało wysoki poziom niestabilności mikrosatelitarnej. Niskie poziomy niestabilności mikrosatelitarnej stwierdzono w 28 na 298 nowotworach (9 procent), które zostały zaklasyfikowane jako guzy stabilne mikrosatelitarnie.
Spośród 218 próbek nowotworów, dla których nie ma dostępnego DNA kontrolnego, stwierdzono wysoki poziom niestabilności mikrosatelitarnej w 40 próbkach (18%). Spośród 516 próbek w całym badaniu, które można było poddać analizie, 102 (20 procent) zostało sklasyfikowanych jako mające wysoki poziom niestabilności mikrosatelitarnej, a 227 (44 procent) jako mające stabilność mikrosatelitarną; w 187 okazach (36 proc.) wyniki oceny były nieokreślone lub niezadowalające.
Wysoki poziom niestabilności mikrosatelitarnej i wysoki wskaźnik znakowania białka p53 stwierdzono w 24 z 90 próbek nowotworów (27 procent), podczas gdy 106 z 202 próbek nowotworów (52 procent) ze stabilnością mikrosatelitarną miało wysoki wskaźnik znakowania p53 (P <0,001) . Wśród próbek nowotworów o wysokim poziomie niestabilności mikrosatelitarnej i ocenianych markerem dinukleotydowym i mononukleotydowym, mutacja genu dla receptora typu II do transformacji czynnika wzrostu .1 (TGF-.1) występowała u 38 z 62 osobników (61 procent ). Żadna z próbek nowotworów o niskim poziomie niestabilności mikrosatelitarnej lub stabilności mikrosatelitarnej nie miała takiej mutacji. Mutacja genu BAX była obecna w 22 z 60 nowotworów (37 procent) z wysokim poziomem niestabilności mikrosatelitarnej.
Analiza przeżycia
Tabela 2. Tabela 2. Bez choroby i przeżycie całkowite po pięciu latach w odniesieniu do klinicznej i patologicznej charakterystyki pacjentów z rakiem okrężnicy w stadium II lub III leczonych chemioterapią adiuwantową opartą na fluorouracylu. Spośród 460 pacjentów, którzy byli leczeni chemioterapią opartą na fluorouracylu, płeć żeńska, mniej zaawansowany stopień zaawansowania choroby i brak regionalnych przerzutów były istotnymi korzystnymi czynnikami prognostycznymi pięcioletniego przeżycia wolnego od choroby i pięcioletniego całkowitego przeżycia po chemioterapii (tabela 2). Młodszy wiek (. 65 lat) i obecność dobrze zróżnicowanego gruczolakoraka, w porównaniu z umiarkowanie lub słabo zróżnicowanym nowotworem, były także korzystnymi predykatorami pięcioletniego całkowitego przeżycia.
Tabela 3. Tabela 3. Całkowity czas przeżycia bez choroby i pięć lat w odniesieniu do markerów molekularnych u pacjentów z rakiem okrężnicy w stopniu III leczonym chemioterapią adiuwantową opartą na fluorouracylu. Ryc. 2. Przeżycie wolne od choroby według analizy markerów molekularnych u pacjentów z rakiem okrężnicy w stopniu III leczonym pooperacyjną chemioterapią adjuwantową z zastosowaniem schematów opartych na fluorouracylu. Częstość przeżycia wolnego od choroby była istotnie wyższa u pacjentów, u których guz nie wykazywał utraty heterozygotyczności (LOH) na chromosomie 18q, niż u pacjentów, którzy mieli utratę allelu w 18q (panel A); dotyczyło to również podgrup pacjentów z guzami stabilnymi mikrosatelitarnie (MSS) (Panel B). Pacjenci, których raki miały wysoki poziom niestabilności mikrosatelitarnej (MSI), mieli wyższy wskaźnik przeżywalności niż pacjenci z nowotworami stabilnymi mikrosatelitarnie (Panel C)
[patrz też: tarcza międzykręgowa, kapsuloreksja, żołądek wielokomorowy ]
[przypisy: edugaleria, olx kuj pom, szwajcarski system opieki zdrowotnej ]

0 thoughts on “Molekularne predyktory przeżycia po adiuwancie Chemioterapia raka okrężnicy ad 5”