Skip to content

Funkcja poznawcza u kobiet po menopauzie leczonych raloksyfenem ad

1 rok ago

506 words

Przeprowadziliśmy testy poznawcze dla tych kobiet, aby ustalić, czy leczenie raloksyfenem wpływa na poznanie lub ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych. Metody
Przedmioty i projektowanie
Badaliśmy 7705 kobiet po menopauzie z osteoporozą, które zostały zakwalifikowane do badania MORE na 180 stronach w 25 krajach. Podstawowymi wynikami tej próby były złamania kręgów i gęstość mineralna kości; funkcja poznawcza była drugorzędnym wynikiem. Wszystkie kobiety były po menopauzie przez co najmniej dwa lata. Szczegóły dotyczące projektu badania i dodatkowych kryteriów włączenia i wyłączenia zostały wcześniej zgłoszone.17 Protokół został zatwierdzony przez komisję do spraw badań w każdym miejscu, a wszystkie kobiety wyraziły pisemną, świadomą zgodę.
Kobiety zostały losowo przydzielone do doustnego podawania raloksyfenu w dawce 60 mg lub 120 mg na dobę lub doustnego placebo. Eli Lilly dostarczył losowo ponumerowane zestawy zawierające tabletki raloksyfenu i placebo, które wydawały się identyczne; ośrodki próbne rozdawały zestawy kobietom w porządku numerycznym. Każda kobieta otrzymywała dwie tabletki dziennie: dwie tabletki placebo, jedną tabletkę placebo i jedną tabletkę 60 mg raloksyfenu lub dwie tabletki 60 mg raloksyfenu. Kobiety były również zaopatrywane i proszone codziennie o wapń (500 mg) i witaminę D (400 do 600 jm).
Charakterystyka kobiet
Na poziomie podstawowym zgromadziliśmy informacje na temat wieku, pochodzenia rasowego lub etnicznego, poziomu wykształcenia, stanu palenia, spożycia alkoholu, stanu zdrowia, wcześniejszego użycia lub niewykorzystania terapii po menopauzie, historii rozrodczej, wzrostu i ciężaru zapłodnionych kobiet. Udokumentowaliśmy częstość występowania nowych lub nasilających się uderzeń gorąca, o czym informowały kobiety w momencie rozpoczęcia leczenia i podczas kolejnych wizyt. W trakcie badania odnotowano zarówno doniesienia o amnezji, zamęcie i demencji kobiet, jak i przypadki tych stanów zidentyfikowane przez badaczy. Zarejestrowaliśmy spożycie innych leków, w tym leków uspokajająco-hipnotycznych, anksjolitycznych, antycholinergicznych i przeciwdepresyjnych. Skala depresji geriatrycznej 23, samodzielnie podawana skala, która ocenia objawy depresji w ciągu ostatniego tygodnia, była podawana na linii podstawowej i podczas następnych wizyt. Wyniki na tej skali wahają się od 0 do 15, przy czym wyższe wyniki wskazują na większą depresję.
Testy funkcji poznawczych
Ryc. 1. Rycina 1. Rekrutacja i badania kognitywne kobiet po menopauzie z osteoporozą w wielu wynikach badania oceniającego raloksyfen. Sześć testów funkcji poznawczych, podobnych do tych stosowanych przez konsorcjum w celu ustanowienia rejestru choroby Alzheimera, 24 były podawane na linii podstawowej i po sześciu miesiącach i jednym, dwóch i trzech latach w standardowej kolejności przez przeszkolony personel badawczy, którzy byli nieświadomi kobiet w grupach terapeutycznych. W dwóch ośrodkach badawczych w Stanach Zjednoczonych 227 kobiet miało inną baterię testów kognitywnych, których wyniki nie zostały tutaj uwzględnione. 7478 kobiet zapisanych na pozostałe 178 miejsc przeszło testy kognitywne omówione w tym raporcie (ryc. 1).
Short Short Test25 ocenia orientację, koncentrację i pamięć. Wyniki wahają się od 0 do 28, z niższymi wynikami wskazującymi lepszą wydajność
[patrz też: funkcja poznawcza, choroba verneuila, kapsuloreksja ]
[więcej w: żołądek wielokomorowy, funkcja poznawcza, nerwobóle żołądka ]

0 thoughts on “Funkcja poznawcza u kobiet po menopauzie leczonych raloksyfenem ad”