Skip to content

Funkcja poznawcza u kobiet po menopauzie leczonych raloksyfenem ad 5

1 rok ago

269 words

Nie stwierdzono istotnej różnicy w średnich (. SD) punktach depresji po trzech latach (grupa placebo, 1,2 . 2,0, grupa otrzymująca 60 mg raloksyfenu, 1,3 . 2,0; grupa 120 mg raloksyfenu, 1,3 . 2,1; P = 0,69), oraz dostosowanie wyników testu kognitywnego do oceny depresji nie zmieniło wyników. Tabela 3. Tabela 3. Ryzyko spadku funkcji poznawczych podczas trzyletniego badania u kobiet po menopauzie z osteoporozą przypisanych do raloksyfenu lub placebo. Ryzyko spadku funkcji poznawczych, mierzone przez cztery z sześciu testów poznawczych, nie różniło się istotnie pomiędzy kobietami w grupie leczonej jednocześnie raloksyfenem i kobietami z grupy placebo (Tabela 3); wszystkie kobiety sklasyfikowane jako mające obniżenie funkcji poznawczych miały niższe wyniki po trzech latach niż w przypadku linii podstawowej. Kobiety przyjmujące raloksyfen wykazywały mniejsze ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych mierzone w teście Powroty listy słów (względne ryzyko, 0,77, przedział ufności 95%, 0,59 do 1,00, P = 0,05) oraz ślady A (ryzyko względne 0,87, przedział ufności 95%, 0,74 do 1,02, P = 0,09). Różnica między odsetkiem kobiet w grupie złożonej z raloksyfenem a odsetkiem w grupie placebo, u której wystąpił spadek funkcji poznawczych, wyniosła 1,4 punktu procentowego, zgodnie z wynikami testu powtórzenia listy słów (liczba potrzebna do leczenia, aby zapobiec 1). przypadek pogorszenia funkcji poznawczych, 71) i 1,3 punktu procentowego, zgodnie z wynikami na śladach A (liczba potrzebna do leczenia, 83). Wyniki były podobne, gdy analizy ograniczały się do kobiet, które ukończyły badanie, a kiedy spadek zdolności poznawczych zdefiniowano jako zmianę w wyniku wskazującym spadek o ponad 2 SD gorzej niż średnia zmiana.
Zgodnie z oczekiwaniami, wyniki testów po trzech latach, skorygowane o wyniki podstawowe, były najbiedniejsze w najstarszej podgrupie kobiet (osób starszych niż 70 lat, P <0,05 w przypadku porównań między kobietami w wieku powyżej 70 lat a tymi w wieku 70 lat lub młodszy we wszystkich testach kognitywnych). Wśród kobiet w wieku 70 lat i młodszych nie było różnic między grupami leczonymi w punktach na każdym teście. Wśród kobiet w wieku powyżej 70 lat nie było różnic między grupami leczonymi w wynikach czterech z sześciu testów; jednak kobiety, które przyjmowały raloksyfen, wykonywały nieco lepsze wyniki niż te, które zażywały placebo w teście Powroty listy słów (wynik, 7,6 vs. 7,4, P = 0,02) i na śladach A (czas, 52 sekundy vs. 54 sekundy, P = 0,01 ).
Więcej kobiet w grupie złożonej z raloksyfenem (10,7 procent) niż w grupie placebo (6,3 procent, p <0,001) zgłaszało nowe lub pogarszające się przebicia podczas badania. Wyniki testowe po trzech latach, skorygowane o wiek, wyniki linii podstawowej i przypisanie do leczenia, nie różniły się istotnie między kobietami i kobietami bez uderzeń gorąca, z wyjątkiem Trails A, w których kobiety z uderzeniami gorącymi wykonały nieco lepiej niż kobiety bez nich. (45 sekund vs. 47 sekund, P = 0,03). Nie było dowodów na zróżnicowany efekt leczenia między kobietami, które zgłosiły uderzenia gorąca i tymi, które tego nie zrobiły (P dla interakcji> 0,05).
Nie stwierdzono statystycznie istotnych różnic w częstości zgłaszanej amnezji, dezorientacji lub demencji (2,8 procent w grupie placebo, 3,2 procent w grupie otrzymującej 60 mg raloksyfenu i 3,4 procent w grupie otrzymującej 120 mg raloksyfenu; P = 0,52)
[przypisy: zadzierzgnięcie napletka, przyczyny białkomoczu, kryształki kwasu moczowego w moczu ]
[więcej w: edugaleria, olx kuj pom, szwajcarski system opieki zdrowotnej ]

0 thoughts on “Funkcja poznawcza u kobiet po menopauzie leczonych raloksyfenem ad 5”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dobry chleb na zakwasie[…]