Skip to content

Fluwoksamina w leczeniu zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży ad 6

1 rok ago

482 words

Przyczyną wycofania się z grupy placebo była drażliwość i bezsenność (jedno dziecko), brak powrotu (ośmioro dzieci) i brak skuteczności (pięcioro dzieci). Oceny kliniczne dotyczące globalnego wzrostu-wrażliwości wskazywały, że lęk nie wzrósł po rozpoczęciu leczenia fluwoksaminą, jak doniesiono w niektórych badaniach selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny u dorosłych. 12-15 W szczególności w pierwszych trzech tygodniach badania stan 3 z 63 dzieci z grupy fluwoksaminy (5 procent) był gorszy niż na linii podstawowej w skali Clinical Global Impressions-Improvement, w porównaniu z 6 z 65 dzieci w grupie placebo (9 procent). Dyskusja
Nasz raport demonstruje skuteczność fluwoksaminy w leczeniu dzieci z fobią społeczną, zaburzeniami lęku separacyjnego lub uogólnionymi zaburzeniami lękowymi. Leczenie fluwoksaminą było ogólnie dobrze tolerowane, ale wiązało się ze znacznie większą liczbą objawów żołądkowo-jelitowych, jak stwierdzono w innych badaniach, 6,7,13-17 oraz z większym wzrostem aktywności dzieci niż w grupie placebo. Wpływ na aktywność stwierdzono w poprzednich badaniach selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny u dzieci, w szczególności u dzieci w wieku poniżej 13 lat, 7 lat, ale takich działań zwykle nie stwierdzono u osób dorosłych. 12-14 Wzrost aktywności u dzieci odnoszą się do subiektywnych skutków u dorosłych przyjmujących te leki, którzy czasami zgłaszają wzrosty energii. Niezależnie od mechanizmu, działania niepożądane w grupie fluwoksaminy były zazwyczaj łagodne. Tylko 5 z 63 dzieci z grupy fluwoksaminy przerwało leczenie w wyniku zdarzeń niepożądanych, w porównaniu z z 65 dzieci w grupie placebo.
Skuteczność leczenia selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny z powodu lęku u dzieci w naszym badaniu jest zgodna z danymi uzyskanymi w badaniach dorosłych. Zespół lęku napadowego, fobia społeczna i zaburzenie obsesyjno-kompulsywne to trzy specyficzne zaburzenia lękowe u osób dorosłych, których leczenie tymi lekami było badane najintensywniej.12-15 Na ogół około 50-70% pacjentów z tymi zaburzeniami reaguje na terapię selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny; wskaźniki odpowiedzi u pacjentów z zaburzeniami lękowymi są zwykle wyższe niż u pacjentów z innymi zaburzeniami. Wyniki naszego badania z udziałem dzieci z fobią społeczną, zaburzeniami lęku separacyjnego i uogólnionymi zaburzeniami lękowymi są również zgodne z wynikami badań tych leków u dzieci z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi i dużą depresją.6,7,16,17,26
Próby psychoterapii poznawczo-behawioralnej u dzieci z zaburzeniami lękowymi wykazały odsetek odpowiedzi w zakresie od 70 do 80 procent.35,36 Wskaźniki odpowiedzi w próbach terapii wspomagających, które zapewniają zachętę i edukację pacjentów i ich rodzin na temat objawów, są podobne do do terapii poznawczo-behawioralnej, chociaż terapie wspomagające mogą obejmować techniki terapii poznawczo-behawioralnej.36 Bez bezpośrednich systematycznych porównań między selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny a psychoterapią, względne zalety każdego leczenia pozostają nieznane
[więcej w: zwiotczenie przepony, przyczyny białkomoczu, przewlekłe ropne zapalenie migdałków podniebiennych ]
[więcej w: żołądek wielokomorowy, funkcja poznawcza, nerwobóle żołądka ]

0 thoughts on “Fluwoksamina w leczeniu zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży ad 6”