Skip to content

Czasowe aspekty małopłytkowości indukowanej przez heparynę cd

1 rok ago

511 words

Liczba płytek krwi i wyniki powtórnych testów przeciwciał przeciw heparynie (dostępne u dwóch z trzech pacjentów) zostały przeanalizowane w celu ustalenia, czy trombocytopenia wywołana przez heparynę powróciła. Przeanalizowaliśmy również zapisy czterech pacjentów z wcześniejszym epizodem potwierdzonej serologicznie trombocytopenii wywołanej heparyną, którzy później wymagali leczenia przeciwzakrzepowego w chirurgii serca lub naczyń, w czasie, gdy przeciwciała zależne od heparyny były niewykrywalne w ich surowicy. Po uzyskaniu pisemnej świadomej zgody, heparynę stosowano podczas operacji jako antykoagulant. Próbki krwi otrzymane codziennie do wypisu badano pod kątem przeciwciał zależnych od heparyny, stosując zarówno test aktywacyjny, jak i test antygenowy. U tych czterech pacjentów heparynę stosowano tylko podczas zabiegu chirurgicznego. Analiza statystyczna
Rozkład danych odpowiadający dniu wystąpienia trombocytopenii wywołanej heparyną i najniższej liczby płytek krwi został wypaczony w prawo. W związku z tym przeanalizowaliśmy dane poddane transformacji logarytmicznej za pomocą testu t, aby porównać grupy pacjentów. Grupy porównano w odniesieniu do zmiennych binarnych za pomocą dokładnego testu Fishera.
Czas do zniknięcia wykrywalnych przeciwciał zależnych od heparyny analizowano za pomocą technik stosowanych do analizy przeżycia, aby umożliwić różny czas trwania obserwacji. Metoda Kaplana-Meiera23 została wykorzystana do oszacowania łącznego udziału testów pozostających dodatnich w czasie; po transformacji logarytmicznej obliczono 95-procentowe przedziały ufności za pomocą metody Greenwooda do obliczania błędów standardowych.23 Zastosowano test sign24, aby porównać testy aktywacji i antygenu w odniesieniu do czasu z wynikami negatywnymi u pacjentów, których surowicę analizowano testy. Test ten wykorzystano z powodu rozbieżności liczby pacjentów, u których wyniki testu aktywacji stały się bardziej negatywne niż wyniki testu antygenów, w porównaniu z liczbą pacjentów, u których odwrotność była prawdą.
Wyniki
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka pacjentów według czasu wystąpienia małopłytkowości indukowanej przez heparynę. Zidentyfikowaliśmy 243 pacjentów z serologicznie potwierdzoną trombocytopenią wywołaną przez heparynę. Spośród tych pacjentów 170 (70%) miało trombocytopenię wywołaną przez heparynę z typowym początkiem (tj. Spadek liczby płytek krwi rozpoczął się cztery lub więcej dni po rozpoczęciu leczenia heparyną). U pozostałych 73 pacjentów (30 procent) wystąpił szybko (tj. Spadek rozpoczął się mniej niż cztery dni po rozpoczęciu leczenia heparyną). W Tabeli przedstawiono charakterystykę pacjentów z małopłytkowością wywoływaną przez typową heparynę i pacjentów z małopłytkowością indukowaną heparyną o szybkim początku. Te dwie grupy były podobne pod względem płci, wieku, ciężkości małopłytkowości, częstości występowania nowych powikłań zakrzepowych, częstości występowania śmiertelnego krwotoku i 30-dniowej śmiertelności.
Rysunek 1. Rycina 1. Wzory czasowe małopłytkowości indukowanej przez heparynę w odniesieniu do wcześniejszego leczenia heparyną. Panel A pokazuje dane dla 202 pacjentów, u których można określić dzień wystąpienia małopłytkowości w ciągu trzech dni
[więcej w: pekniecie zoladka, choroba verneuila, kryształy kwasu moczowego w moczu ]
[więcej w: szron mocznicowy, olx chojnów, włóknik po wycięciu migdałków ]

0 thoughts on “Czasowe aspekty małopłytkowości indukowanej przez heparynę cd”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kabina prysznicowa z sauną[…]